ES teigia iš naujo įvertinsianti santykius su Turkija dėl protestų slopinimo

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį pareiškė, kad iš naujo įvertins savo santykius su Turkija, atsižvelgdama į susirūpinimą keliantį antivyriausybinių protestų slopinimą.
Protestas Turkijoje / Francisco Seco / AP
Protestas Turkijoje / Francisco Seco / AP

Didžiausi Turkijoje per daugiau kaip dešimtmetį kilo kovo 19-ąją dėl populiaraus Stambulo mero Ekremu Imamoglu (Ekremo Imamohlu) sulaikymo, atliekant tyrimą dėl kaltinimų korupcija ir terorizmo. Opozicija tai smerkia kaip politinį perversmą.

Per protestus taip pat buvo sulaikyti šimtai žmonių, įskaitant studentus ir žurnalistus. 

„Po pastarojo meto nerimą keliančių įvykių turime atidžiai persvarstyti savo įsipareigojimus, tačiau, žinoma, išlaikyti atvirus kanalus abiem pusėms svarbioms temoms aptarti, nes Turkija yra mūsų strateginė partnerė“, – nurodė ES atstovas spaudai Markusas Lammertas (Markusas Lamertas).

Tačiau Bendrija susiduria su keblia pusiausvyros problema – stiprinti saugumo ryšius su Turkija ir kartu raginti šalį laikytis pagrindinių demokratijos principų, būtinų norint įstoti į ES.

„Ir toliau kelsime klausimus ir problemas, susijusias su teisinės valstybės principais. Norime, kad Turkija remtųsi Europos vertybėmis“, – Briuselyje sakė ES atstovas spaudai. 

Antradienį ES plėtros komisarė Marta Kos pareiškė, kad atšaukė vizitą į Turkiją, kur turėjo dalyvauti diplomatiniame forume, o taip pat planuotą vizitą su šalies užsienio reikalų ministru. 

Anot jos, sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kas šiuo metu vyksta Turkijoje. 

Tačiau ketvirtadienį ES pirmą kartą po šešerių metų surengs aukšto lygio derybas su Ankara dėl ekonominių santykių. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Bintense“ apžvalga: patikima ir reguliuojama kriptovaliutų keitykla tiesioginiams sandoriams
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos