Vokietija afganistaniečių priims daugiausiai – 25 tūkst., Nyderlandai – 3 159, Ispanija ir Prancūzija – 2 500, likusios – po mažesnį skaičių migrantų, rodo naujienų agentūros AFP turimas dokumentas.
„Manau, tai įspūdingas solidarumo aktas“, – sakė Y.Johansson ir pridūrė, kad kontroliuojama afganų migracija padės užkirsti kelią „nelegaliam atvykimui“.
Jungtinių Tautų vyriausiasis pabėgėlių reikalų komisaras anksčiau paragino Bendriją per penkerius metus priimti 42 500 afganistaniečių. Tačiau kai kurios iš 27 ES valstybių tam priešinosi.
Maždaug 85 tūkst. afganistaniečių išvyko iš savo tėvynės į šalis, esančias arčiau ES. Talibano atėjimas į valdžią ir smarki sausra, sukėlusi didelį maisto produktų trūkumą, gali paskatinti naujus migrantų srautus.
Po chaotiško JAV pajėgų išvedimo ir talibų sugrįžimo į valdžią rugpjūtį 24 ES šalys jau priėmė 28 tūkst. iš Afganistano evakuotų žmonių.
Tačiau JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro (UNHCR) vadovas Filippo Grandi įspėjo, kad 85 tūkst. afganistaniečių, atsidūrusių pažeidžiamoje padėtyje kitapus Bendrijos sienų, turi būti perkelti. Jis paragino Europą pusę jų priimti.
Y.Johannson anksčiau sakė, kad tai įgyvendinamas tikslas, tačiau jai dar reikėjo įtikinti valstybių narių vyriausybes.
Šie 40 tūkst. afganistaniečių priklauso didesnei 60 tūkst. žmonių grupei, kurią valstybės narės yra pažadėjusios priimti kaip perkeliamus asmenis ar žmones, priimamus dėl humanitarinių priežasčių.
Prancūzija ir Švedija taip pat įsipareigojo papildomai priimti atitinkamai 5 000 ir 4 200 perkeliamų asmenų, tačiau tai nebūtinai bus afganistaniečiai. Belgija pažadėjo papildomai priimti 425 afganistaniečius ir 1 250 kitų tautybių asmenų.
ES pareigūnai kol kas negalėjo nurodyti, kad bus perkelti šie žmonės.