Estijos kultūros ministras Reinas Langas traukiasi iš vyriausybės

Estijos kultūros ministras Reinas Langas ketvirtadienį vakare paskelbė, jog atsistatydina.
Estijos vėliava
Estijos vėliava / Jurgos Anusauskienės nuotr.

Ministras traukiasi, nors mėginimas pareikšti jam nepasitikėjimą parlamente žlugo.

„Taip, aš atsistatydinsiu“, – sakė R.Langas ketvirtadienį vakare tiesioginėje televizijos kanalo ETV laidoje „Dialogas“.

Pasak ministro, jis nori oficialiai informuoti apie tai parlamentą, kreiptis į deputatus ir paaiškinti jiems savo sprendimo motyvus bei įvardyti kelis žurnalistus, kuriuos jis laiko „niekšais“.

Kaip sakė R.Langas, jis nebegali likti kultūros ministro poste, „nes daug žmonių, susibūrusių aplink kūrybinius susivienijimus, iš esmės pareiškė man nepasitikėjimą“.

„Tokioje situacijoje nėra prasmės man likti šioje vyriausybėje“, – sakė ministras ir pridūrė, jog atsistatydinęs dirbs parlamente, į kurį buvo išrinktas.

Kaip sakė R.Langas, jis nebegali likti kultūros ministro poste, „nes daug žmonių, susibūrusių aplink kūrybinius susivienijimus, iš esmės pareiškė man nepasitikėjimą“.

Balsavimas dėl nepasitikėjimo kultūros ministru ketvirtadienį žlugo, nes už jo pareiškimą balsavo tik 38 parlamentarai. Nepasitikėjimui pareikšti reikėjo 51 balso.

Balsavimą dėl nepasitikėjimo kultūros ministru inicijavo 40 opozicijos parlamentarų.

Jų nuomone „Reinas Langas neteko pasitikėjimo dėl savo nekompetencijos ir sprendimų, kurie padarė žalos įvairioms Estijos kultūros sritims“.

Pagrindu surengti balsavimą tapo pertvarka valstybės lėšomis leidžiamame kultūros laikraštyje „Sirp“.

Visuomenės ir kultūros veikėjų pasipiktinimą sukėlė Kultūros ministerijos sprendimas paskirti laikraščio „Sirp“ vyriausiuoju redaktoriumi rašytoją Kaurą Kenderą. Jis vyriausiuoju redaktoriumi buvo paskirtas po to, kai žlugo konkursas užimti šias pareigas.

Iš karto po paskyrimo K.Kenderas atleido keturis vadovaujančius laikraščio darbuotojus, keli žurnalistai išėjo iš darbo savo noru.

Nepasitikėjimo iniciatoriai, remdamiesi straipsniais spaudoje, apkaltino kultūros ministrą, esą jis, siekdamas nuslėpti kišimąsi į redakcijos reikalus, ne kartą melu klaidino visuomenę, o tai neleistina demokratinės valstybės ministrui.

R.Langas atmetė kaltinimus apgaule ir pabrėžė, jog nesikišo nei į Patikėtinių fondo tarybos, nei į valdybos reikalus.

„Visi sprendimai, paskelbti Patikėtinių fondo taryboje ar valdyboje, buvo priimti visiškai laisvai, be jokio mano ar mano partijos kolegų spaudimo “, – sakė ministras, kalbėdamas parlamente.

Trečiadienį ministro, kuris buvo vienas Dainuojamosios revoliucijos ideologų, atsistatydinimo pareikalavo ir Estijos kūrybiniai susivienijimai. Jų vadovų teigimu, E.Lango veiksmai sudavė smūgį žodžio laisvei šalyje ir veda prie valdymo metodų, kurie buvo taikomi Sovietų Sąjungoje, sugrįžimo.

Parlamento opozicijos nuomone, valdančioji dešiniosios pakraipos Reformų partija, pralaimėjusi spalio 20 dieną vykusius vietos rinkimus, nusprendė stiprinti savo propagandinę veiklą ir šiuo tikslu kultūros laikraščio vyriausiuoju redaktoriumi paskyrė „savo žmogų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai