Estijos užsienio reikalų ministerija neketina atskleisti diplomato pavardės. Ketvirtadienį U.Paetas žurnalistams patvirtino, kad į Libaną siunčiamas patyręs diplomatas, dirbęs ir ne Europoje.
Šis diplomatas yra ministerijos ir krizių komisijos kontaktinis asmuo, jam reikia ramiai susipažinti su įvykio aplinkybėmis, paaiškino ministras, kodėl nenorima minėti diplomato pavardės.
Pasak U.Paeto, kol kas neturima jokios informacijos apie Libano Bekos slėnyje trečiadienį pagrobtus dviratininkus – Estijos piliečius, nors URM visą laiką palaiko kontaktus su Libano užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministerijomis.
Užsienio agentūros nurodo, kad pagrobtiems estams – nuo 25 iki 40 metų, grupėje buvo vien vyrai.
Naujienų tinklalapis ERR informuoja, kad vienas iš pagrobtų Libane Estijos piliečių – mokslininko, vieno pagrindinių Genetinių duomenų banko ideologų Andreso Metspalu sūnus Martinas Metspalu.
Laikraštis „Ohtuleht“ pranešė, kad dar vienas pagrobtasis asmuo – Andre Pukkas – yra didelis dviračių sporto entuziastas. Pasak tinklalapio „Delfi“, tarp pagrobtųjų minima ir firmos „Regio“ bendradarbio Jaano Jagomagi pavardė.
Užpuolikai, važiavę juodos spalvos lengvuoju automobiliu „Mercedes“ ir dviem baltais furgonais, trečiadienį apie 17 val. 30 min. valandą vietos laiku pagrobė dviratininkus netoli Zahlės miesto ir nuvažiavo Kfar Zabadžio gyvenvietės kryptimi.
Nusikaltimo vietoje rasti pagrobtųjų asmeniniai daiktai ir dviračiai. Armija ir policija Kfar Zabadžio rajone surengė kelias paieškos operacija, pastatė keliuose kontrolės ir leidimų punktus.
„Mes įsteigėme rajone operacijos centrą ir apieškome visas įtartinas vietas“, – sakė armijos atstovas, pageidavęs neskelbti savo pavardės.
„Tikimės šiandien surasti juos“, – sakė jis.
AP praneša, kad Zahlės apylinkės yra liūdnai pagarsėjusios, regione vyrauja įstatymų nepaisymas ir prekyba narkotikais, nereti klanų tarpusavio susirėmimai. Netoli Zahlės yra Kfar Zabadas, kur dislokuojamos Sirijos remiamos ginkluotos palestiniečių grupuotės. Regione taip pat įkurta sukarintos grupuotės „Judėjimas už Palestinos išlaisvinimą“ bazė, tačiau grupuotės atstovai jau pareiškė, kad nėra susiję su šiuo pagrobimu.
Vykstant pilietiniam karui Libane užsieniečių pagrobimai buvo dažnas reiškinys. Nuo 1984 iki 1990 metų iš viso buvo pagrobti 88 užsieniečiai.