„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Etiopija, Egiptas ir Sudanas atnaujina trišales derybas dėl Nilo užtvankos

Sudanas pranešė antradienį surengsiantis trišales derybas su Egiptu ir Etiopija dėl prieštaringai vertinamo Nilo užtvankos projekto, kuris, pasak JAV prezidento Donaldo Trumpo, gali išprovokuoti karinius veiksmus.
Nilo užtvanka
Nilo užtvanka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Nilas Egiptas

Tarpininkaujant Afrikos Sąjungai Egipto, Etiopijos ir Sudano užsienio reikalų ir drėkinimo ministrai surengs vaizdo konferenciją, pranešė Sudano drėkinimo ministerija.

Trijų kaimyninių valstybių dialogas dėl Etiopijos vykdomo statybų projekto buvo nutrūkęs tris mėnesius.

viešai Savaitgalį Etiopija apkaltino D.Trumpą „karo“ kurstymu, JAV prezidentui penktadienį sukritikavus šį projektą ir pareiškus, kad Egiptas galėtų „susprogdinti“ ginčijamą užtvanką.

Užsienio reikalų ministras Gedu Andargachewas iškvietė JAV ambasadorių Michaelą Raynorą pasiaiškinti dėl D.Trumpo komentarų apie ilgai besitęsiantį ginčą dėl užtvankos tarp Etiopijos ir žemiau esančių valstybių Egipto bei Sudano.

„Dabartinio JAV prezidento karo tarp Etiopijos ir Egipto kurstymas neatspindi ilgalaikės Etiopijos ir Jungtinių Valstijų partnerystės, strateginio aljanso, ir yra nepriimtinas pagal santykius tarp valstybių reguliuojančią tarptautinę teisę“, – paskelbė Etiopijos užsienio reikalų ministerija.

D.Trumpas penktadienį žurnalistams pareiškė, kad susidariusi „padėtis yra labai pavojinga, nes Egiptas šitaip negalės gyventi... ir galiausiai susprogdins tą užtvanką“.

Šeštadienį Etiopijos ministro pirmininko Abiy Ahmedo biuras gynė užtvankos projektą. Jis pabrėžė, kad Adis Abeba stengiasi išspręsti senus nesutarimus dėl šios užtvankos su savo kaimynais Sudanu bei Egiptu ir jau padarė „reikšmingą pažangą“.

Egiptas gauna iš Nilo apie 97 proc. vandens, naudojamo pasėliams drėkinti ir suvartojamo gyventojų, todėl šią užtvanką suvokia kaip jam kylančią egzistencinę grėsmę.

Etiopija savo ruožtu sako, kad 4 mlrd. dolerių (3,37 mlrd. eurų) vertės užtvankos projektas yra būtinas planams elektrifikuoti šalį ir patenkinti ekonomikos plėtros poreikius.

Praėjusį mėnesį JAV paskelbė stabdančios dalį finansinės pagalbos Etiopijai dėl jos priimto „vienašališko“ sprendimo pradėti pildyti užtvanką vandeniu, nors dar nėra pasiektas susitarimas dėl išteklių su žemiau esančiomis valstybėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“