Prezidentui Joe Bidenui gana nesunkiai pavyko sutelkti Amerikos įstatymų leidėjus ir visuomenę šiam tikslui. Tačiau jam taip pat reikia išlaikyti savo pusėje Europą, nes dėl Rusijos invazijos smarkiai išaugo energijos kainos ir gresianti krizė gali tapti didžiausia šio žemyno ekonomikos krize per ketvirtį amžiaus.
Amerikos pareigūnai tikina kol kas nematantys jokio eižėjimo NATO aljanse, kurio nariai, nors ir skirtingu mastu, sutiko paremti Ukrainą. Jie taip pat teigia, kad pastarojo meto Ukrainos sėkmė mūšio lauke – nuo Rusijos karių išstūmimo šiaurės rytuose iki jų izoliavimo pietuose – taip pat padės sustiprinti Europos ryžtą.
Vis dėlto energijos kainų šuolis ir vėsių namų perspektyva artėjančiais šaltaisiais mėnesiais kelia nerimą.
Rusija dar padidino tą nerimą neseniai paskelbusi, kad jos valstybinė energetikos bendrovė „Gazprom“ neatnaujins gamtinių dujų tiekimo į Europą savo dujotiekiu „Nord Stream 1“.
Pasak karybos ir diplomatijos analitikų, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, kad dujų trūkumas susilpnins Europos paramą Ukrainai.
JAV Valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad Rusija „naudoja energiją kaip ginklą prieš europiečius“.
JAV Valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad Rusija „naudoja energiją kaip ginklą prieš europiečius“.
„Prezidentas Putinas įsitikinęs, kad šie veiksmai palauš kitų šalių valią palaikyti Ukrainą, – anksčiau šį mėnesį NATO būstinėje Belgijoje kalbėjo jis. – Jis tiki, kad Kremlius gali priversti kitas šalis paklusti.“