Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europarlamentas ragina aktyviau kovoti su tautinių ir seksualinių mažumų diskriminavimu

Europos Parlamentas (EP) ragina sustiprinti kovą su tautinių ir seksualinių mažumų atstovų diskriminavimu. Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje teigiama „kad Europos Sąjungos (ES) atsakomybė yra saugoti ir skatinti mažumų teises“, todėl esą būtina tobulinti ES teisės aktų sistemą.
Europos Parlamentas
Europos Parlamentas / „Scanpix“/AP nuotr.

Politikai išreiškė susirūpinimą, kad diskriminacija dėl etninės kilmės apklausose minima kaip labiausiai paplitusi diskriminacijos forma, o diskriminacijos dėl seksualinės orientacijos atvejų labai padaugėjo. Anot jų, „su mažumomis susiję klausimai ES darbotvarkėje neužima pakankamai svarbios vietos“, o ES „neturi veiksmingų priemonių, kad galėtų stebėti, kaip gerbiamos mažumų teisės“.

ES pagrindinių teisių agentūra (FRA) esą turėtų vykdyti griežtesnę tautinių mažumų diskriminacijos stebėseną, o valstybės – savo teisės aktais užtikrinti, kad mažumoms priklausantys asmenys nebūtų diskriminuojami, kaip to reikalauja tarptautinės normos. EP pasmerkė bet kokį valstybės pareigūnų vykdomą mažumoms priklausančių asmenų diskriminavimą ir ragina prireikus taikyti sankcijas.

Be to, europarlamentarai paragino peržiūrėti Rasinės lygybės ir Vienodo požiūrio užimtumo srityje direktyvas. Kartu jie išreiškė apgailestavimą dėl nepakankamos pažangos priimant Vienodo požiūrio direktyvą. Europos Komisija ir ES Taryba paragintos iš naujo pradėti derybas dėl šio teisės akto, kad būtų galima jas užbaigti iki šios kadencijos pabaigos.

Komisija turėtų „imtis ryžtingesnių veiksmų kovojant su LGBTI asmenų diskriminacija ir homofobija, įskaitant konkrečias teisines priemones“, taip pat „užtikrinti, kad valstybės narės tinkamai įgyvendintų Laisvo judėjimo direktyvą“, o LGBTI asmenys ir jų šeimos nariai galėtų naudotis laisvo judėjimo teisėmis. Savo ruožtu valstybės raginamos daugiau investuoti į atitinkamą švietimą ir ugdymą „skirtingais etapais“, siekiant užkirsti kelią patyčioms ir struktūriškai kovoti su homofobija.

Etninių tyrimų centro duomenys (tiesa, bent penkerių metų senumo) rodo, kad Lietuvos gyventojai labiausiai nenorėtų gyventi šalia romų ir musulmonų (atitinkamai maždaug 60 proc. ir 35 proc.). 2015-ųjų vasarą atliktas Eurobarometro tyrimas atskleidė, kad labiausiai paplitusia žmonės laiko diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos, vyresnio amžiaus, lytinės tapatybės, neįgalumo. Tik 44 proc. apklaustųjų, kad homoseksualams privaloma užtikrinti tokias pat teises, kaip heteroseksualams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų