Susitikimas įvyks apie 17 val. (18 val. Lietuvos laiku), pranešė Europos Komisijos atstovas spaudai Margaritis Schinas socialiniame tinkle „Twitter“.
N.Sturgeon taip pat jau susitiko su Europos Parlamento pirmininku Martinu Schulzu ir ES Asamblėjos frakcijų vadovais.
Tačiau Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas atsisakė susitikti su pirmąja ministre, nes dabar tam „nėra tinkamas momentas“, vienas Tarybos šaltinis sakė antradienį.
Nei M.Schulzas, nei J.C.Junckeris neplanuoja surengti spaudos konferencijų po tų derybų, tvyrant įtemptai atmosferai po birželio 23-osios referendumo, per kurį Britanijos rinkėjai nubalsavo už pasitraukimą iš ES.
N.Sturgeon antradienį sakė esanti „tvirtai pasiryžusi“ ginti Škotijos interesus, jeigu įgytų oficialų mandatą tiesioginėms deryboms su Europos Sąjungos institucijomis per Škotijos parlamento nepaprastąjį posėdį.
„Rytoj surengsiu pirminį vizitą Briuselyje, kad išdėstyčiau Škotijos poziciją ir interesus“ Europos Parlamento lyderiams, pareiškė ji.
„Per visą šį procesą esu pasiryžusi, tvirtai pasiryžusi, išsaugoti Škotijos ryšį ir vietą Europos Sąjungos sudėtyje“, – sakė N.Sturgeon, vadovaujanti už šio regiono nepriklausomybę pasisakančiai Škotijos nacionalinei partijai (SNP).
Škotija ketina parengti teisės aktus, atveriančius kelią naujam referendumui dėl nepriklausomybės.
Škotija ketina parengti teisės aktus, atveriančius kelią naujam referendumui dėl nepriklausomybės, kuris galėtų būti surengtas vykstant Britanijos deryboms dėl pasitraukimo iš Bendrijos, galinčioms trukti dvejus metus, nebent visos ES šalys sutiktų jas pratęsti.
Atsistatydinti apsisprendęs ministras pirmininkas Davidas Cameronas atmetė N.Sturgeon iniciatyvą, sakydamas, kad škotai jau nubalsavo prieš savo nepriklausomybę 2014 metais, o kad būtų surengtas naujas plebiscitas, jam leidimą turėtų suteikti Britanijos parlamentas.
„Dabar Škotijai mažiausiai reikia dar vieno nesantaiką kurstančio referendumo“, – anksčiau sakė premjero atstovė.
Tačiau N.Sturgeon pabrėžė, kad, palyginus su padėtimi 2014 metais, aplinkybės iš esmės pasikeitė ir kad Škotija dabar yra „neištyrinėtoje teritorijoje“, todėl naujas referendumas – „labai tikėtinas“.