Europos konservatoriai renka kandidatą į Europos Komisijos vadovo postą

Europos konservatoriai penktadienį sprendžia, kas taps jų kandidatu į Europos Komisijos pirmininko postą, rinkdamiesi iš dviejų pretendentų prieš gegužę vyksiančius rinkimus.
Liuksemburgo ministras pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris
Liuksemburgo ministras pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dubline vykstančio Europos liaudies partijos (EPP) suvažiavimo delegatai spręs, ar kandidatu taps favoritu laikomas politikos veteranas – buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude'as Junckeris – ar Prancūzijos eurokomisaras Michelis Barnier.

Trečiasis pretendentas – buvęs Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis – pasitraukė iš šios kovos trečiadienį.

Šiais metais Europos Sąjungos (ES) šalys pirmąkart turės atsižvelgti į gegužės 25 dieną vyksiančių Europos Parlamento rinkimų rezultatus, rinkdamos aukščiausios Bendrijos vykdomosios institucijos pirmininką.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Michelis Barnier
AFP/„Scanpix“ nuotr./Michelis Barnier

Europos Parlamento socialistų frakcija savo kandidatu praeitą šeštadienį pasirinko vokietį Martiną Schulzą.

59 metų J.C.Junckeris 19 metų dirbo Liuksemburgo premjero poste ir tapo ilgiausiai vadovavusiu iš Europos lyderių, kol pralaimėjo rinkimus praeitais metais.

Jis taip pat pirmininkavo euro zonos finansų ministrų grupei per didžiausią šio bloko krizę. J.C.Junckeris yra uolus federacinės Europos valstybės šalininkas.

„Man svarbu, kad fiskalinės konsolidacijos ir socialinio sąžiningumo sankirta būtų kiek įmanoma didesnė“, – J.C.Junckeris sakė naujienų agentūrai AFP, ketvirtadienį atvykęs į EPP suvažiavimą.

EPP yra didžiausias Europos politinis susivienijimas: jį sudaro 74 partijos, veikiančios 39 šalyse. Ji taip pat yra didžiausia Europos Parlamento frakcija, turinti 273 narius.

63 metų M.Barnier, taip pat turi didelę patirtį – viešuosiuose postuose jis dirba jau 40 metų. M.Barnier tris kartus užėmė postus Prancūzijos ministrų kabinete ir dukart tapo ES komisaru.

„Ekonomikos krizė pasiėmė savo duoklę iš ištisos kartos svajonių ir vilčių“, – jis sakė delegatams penktadienį.

EPP yra didžiausias Europos politinis susivienijimas: jį sudaro 74 partijos, veikiančios 39 šalyse. Ji taip pat yra didžiausia Europos Parlamento frakcija, turinti 273 narius.

Dabartinis Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy taip pat yra EPP atstovai.

Ketvirtadienį, pirmąją EPP suvažiavimo dieną, daugiausiai buvo diskutuojama apie krizę Ukrainoje. Tos šalies buvusios opozicijos lyderiai Vitalijus Klyčko ir Julija Tymošenko, kurie pasakė kalbas šioje konferencijoje, buvo pasveikinti stovinčių delegatų plojimais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų