EP „tvirtai remia Ukrainos ir visų Rytų partnerystės šalių suverenumą, teritorinį vientisumą ir politinę nepriklausomybę“, o „Rusijos agresijos aktus vertina kaip sunkų tarptautinės teisės ir šios šalies tarptautinių įsipareigojimų pažeidimą“, sakoma rezoliucijoje.
Europarlamentarai „kuo griežčiausiai smerkia destabilizavimo ir provokacijų eskalaciją Rytų ir Pietų Ukrainoje“. Jie „primygtinai ragina Rusiją nedelsiant atitraukti savo pajėgas, teikiančias paramą smurtaujantiems separatistams ir ginkluotoms kovotojų grupuotėms“, ir „nepritaria neteisėtų referendumų, panašių į Krymo, rengimui“.
„Rusijos tvirtinimas, jog ji turi teisę naudoti visas priemones siekdama apsaugoti rusų mažumas trečiosiose šalyse [...], neatitinka tarptautinės teisės nuostatų ir pažeidžia pagrindinius tarptautinės elgsenos XXI a. principus, taip pat kelia grėsmę pokarinei tvarkai Europoje“, – pažymi Europos Parlamentas.
Ukraina turi teisę gintis
Jis reiškia visapusę paramą Ukrainos vyriausybei ir mano, kad ji turi visišką teisę naudoti visas reikiamas priemones siekdama atkurti valdžią okupuotuose miestuose. EP įspėja Rusiją nenaudoti Ukrainos teisėtų veiksmų ginant savo teritorinį vientisumą kaip preteksto pradėti plataus masto karinę invaziją. ES raginama primygtinai remti Ukrainą tarptautinėse institucijose, jei ji nuspręstų iškelti bylą Rusijai dėl jos suverenumo ir teritorinio vientisumo pažeidimo.
EP įspėja Rusiją nenaudoti Ukrainos teisėtų veiksmų ginant savo teritorinį vientisumą kaip preteksto pradėti plataus masto karinę invaziją.
„Būtina, kad ES ir jos valstybės narės, palaikydamos santykius su Rusija, reikštų vieningą poziciją“, – priduria europarlamentarai. Jie ragina būti pasirengus nedelsiant taikyti Rusijai ekonomines sankcijas, imtis priemonių prieš Rusijos bendroves ir jų dukterines įmones, visų pirma energetikos sektoriuje, taip pat Rusijos investicijų ir turto ES atžvilgiu, taip pat persvarstyti visus ES susitarimus su Rusija bei nedelsiant taikyti ginklų ir dvejopo naudojimo technologijų embargą šiai šaliai.
EP nariai viliasi, kad Ženevoje vykstantis keturšalis ES, JAV, Ukrainos ir Rusijos atstovų susitikimas padės rasti diplomatinį krizės sprendimą. Jie pabrėžia, kad sprendimus dėl Ukrainos ateities gali demokratiškai priimti tik patys Ukrainos piliečiai.
Rezoliucijoje smerkiamas bet koks išorės spaudimas, kuriuo siekiama atidėti gegužės 25 d. numatytus Ukrainos prezidento rinkimus. Savo ruožtu EP palankiai vertina idėją surengti referendumą dėl būsimo Ukrainos statuso ir teritorinės sandaros, kaip pasiūlė laikinasis Ukrainos prezidentas O. Turčynovas.