Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
14:40

Europos Parlamentas ragina surengti naujus rinkimus Sakartvele

Įvertinę svarbius pažeidimus, europarlamentarai ketvirtadienį atsisakė pripažinti parlamento rinkimų Sakartvele rezultatus ir paragino per ateinančius metus surengti naujus rinkimus, sakoma Europos Parlamento (EP) pranešime žiniasklaidai.
CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA
CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA

EP rezoliucijoje smerkiami spalį Sakartvele vykusių parlamento rinkimų pažeidimai: rinkėjų persekiojimas, manipuliavimas balsais bei elektronine balsavimo sistema, kišimasis į rinkimų stebėtojų ir žiniasklaidos darbą.

Rezoliucijai pritarė 444 EP nariai, 72 balsavo „prieš“, o 82 susilaikė.

Europarlamentarai įsitikinę, jog šie rinkimai nebuvo laisvi ir teisingi.

Rezoliucijoje sakoma, kad tai „atspindi tolesnį demokratijos šalyje regresą, už kurį atsakinga Sakartvelą valdanti partija „Sakartvelo svajonė“.

Europarlamentarai atsisakė pripažinti rinkimų rezultatus, ragino taip pat padaryti ir tarptautinę bendruomenę, bei siūlė Sakartvelui su tarptautinės bendruomenės priežiūra ir padedant nepriklausomai rinkimų administracijai per ateinančius metus surengti naujus parlamento rinkimus.

„Europos Parlamentas remia nepriklausomą rinkimų pažeidimų tyrimą ir ragina ES įvesti sankcijas Sakartvelo pareigūnams ir politikams, kurie atsakingi už demokratijos regresą, rinkimų įstatymo pažeidimus ir piktnaudžiavimą valstybės institucijomis“, – sakoma pranešime.

Šios sankcijos turėtų būti taikomos premjerui Irakliui Kobachidzei, Tbilisio merui ir „Sakartvelo svajonės“ generaliniam sekretoriui Kachai Kaladzei, parlamento pirmininkui Šalvai Papuašviliui ir buvusiam šalies ministrui pirmininkui Bidzinai Ivanišviliui, teigė EP nariai.

„Jie kartu ragina ES apriboti oficialius santykius su Sakartvelo vyriausybe ir parlamentu bei pažymi, kad šalyje priimti antidemokratiški įstatymai jau sustabdė šalies integraciją į ES“, – sakoma pranešime.

Europarlamentarai taip pat pasmerkė Rusijos mėginimus daryti įtaką Sakartvelo demokratiniams procesams.

EP nariai griežtai įspėjo Sakartvelo valdžią, kad mėginimai uždrausti teisėtai šalyje veikiančias partijas dar labiau atitolins Sakartvelą nuo ES. „Sakartvelo svajonės“ vedama politika taip pat nesuderinama ir su šalies euroatlantine integracija, pridūrė jie.

Spalio 26-ąją šalyje įvyko parlamento rinkimai, juose valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ vėl gavo daugumą. Tačiau rinkimų rezultatai yra ginčijami ir Sakartvelą krečia neramumai.

Opozicijos įstatymų leidėjai, tvirtinantys, kad rinkimai buvo suklastoti, boikotuoja naująjį parlamentą.

Dabartinė prezidentė Salomė Zurabišvili paskelbė naujos sudėties parlamentą nekonstituciniu ir siekia rinkimų rezultatų anuliavimo.

„Sakartvelo svajonė“, kaltinama nusigręžimu nuo demokratijos normų ir šalies kreipimu nuo Europos Sąjungos link Rusijos, neigia kaltinimus rinkimų klastojimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos