EP paragino Europos Sąjungą pasiųsti aiškų signalą, kad Rusija brangiai sumokės, jei savo pajėgų telkimą prie sienos su Ukraina pavers invazija. Toks įvykių scenarijus turėtų nulemti Rusijos dujų ir naftos importo į ES blokavimą, Rusijos narystės tarptautinėje SWIFT mokėjimų sistemoje anuliavimą, taip pat visų su Rusijos valdžia susijusių oligarchų turto užšaldymą ir jiems išduotų ES vizų panaikinimą, sakoma priimtoje rezoliucijoje. Be to, raginama stiprinti ES saugumo dialogą su Ukraina, įskaitant karinę paramą ir aprūpinimą gynybiniais ginklais.
Provakarietiškos Kijevo vyriausybės pajėgų ir Maskvos remiamų separatistų Rytų Ukrainoje kovos šių metų pradžioje suintensyvėjo, todėl kilo susirūpinimas, kad konfliktas gali vėl smarkiai eskaluotis.
Įtampa tarp Maskvos ir Kijevo taip pat smarkiai išaugo Rusijai prie savo sienų su Ukraina papildomai sutelkus dešimtis tūkstančių karių, tačiau praėjusią savaitę, po NATO įspėjimų, Rusija paskelbė pradedanti atitraukti pajėgas.
Europarlamentarai „reikalauja, kad ES sumažintų savo priklausomybę nuo Rusijos energijos, todėl primygtinai ragina ES institucijas ir visas valstybes nares nebetęsti dujotiekio „Nord Stream 2“ statybos, taip pat reikalauti nutraukti prieštaringai vertinamų branduolinių elektrinių, kurias stato bendrovė „Rosatom“, statybas“, pabrėžiama dokumente, priimtame 569 balsais prieš 67, dar 46 pasiuntiniams susilaikius.
Europos Parlamentas pareiškė apgailestaujantis dėl dabartinės ES ir Rusijos santykių padėties, kurią sukėlė Rusijos agresija ir nuolatinis Ukrainos destabilizavimas, taip pat priešiškas elgesys ir tiesioginiai išpuoliai prieš ES valstybes, pasireiškę kišimusi į rinkimus, dezinformacija, giliosiomis klastotėmis, kenkėjiškais kibernetiniais išpuoliais, sabotažu ir cheminio ginklo naudojimu. Europarlamentarai „griežtai smerkia priešišką Rusijos elgesį Europoje ir ragina jos vyriausybę nutraukti šią veiklą, kuri pažeidžia tarptautinius principus ir normas bei kelia grėsmę Europos stabilumui.
Rezoliucijoje taip pat smerkiamas 2014 metais Rusijos specialiųjų tarnybų surengtas ginklų sandėlio susprogdinimas Čekijoje, nusinešęs dvi gyvybes. Europarlamentarai solidariai reiškia paramą Čekijai ir jos žmonėms. Jie ragina Rusiją nutraukti vykdomus išpuolius, nubausti atsakingus asmenis ir išmokėti kompensacijas artimųjų netekusioms šeimoms. EP taip pat smerkia piktybišką Rusijos propagandos ir dezinformacijos skleidimą, Rusijos „trolių fermų“ darbą ir kibernetinius išpuolius.
Rezoliucijoje taip pat raginama nedelsiant ir besąlygiškai paleisti neteisėtai įkalintą opozicijos lyderį Aleksejų Navalną. Europarlamentarai pabrėžė, kad Rusijos valdžia ir šalies prezidentas Vladimiras Putinas yra atsakingi už A.Navalno sveikatos būklę, ir dar kartą ragina Rusiją ištirti pernai rugpjūtį įvykdytą pasikėsinimą į šį veikėją, kai jis, anot Europos ir tarptautinių ekspertų, buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.
Kadangi „ES valstybių narių vienybė yra geriausia politika, atgrasanti Rusiją nuo destabilizuojančių ir ardomųjų veiksmų Europoje“, Bendrijos šalys raginamos laikytis vieningos pozicijos ir derinti veiksmus Rusijos atžvilgiu, įskaitant tvirtą atsaką Rusijos žvalgybos tarnybų veiksmams ES teritorijoje, sakoma EP rezoliucijoje.