Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Europos Parlamente pritarta Gabrieliaus Landsbergio parengtai ataskaitai dėl Rusijos

Pirmadienį Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų komitetas pritarė europarlamentaro Gabrieliaus Landsbergio parengtai ES-Rusijos santykių ataskaitai, kurioje griežtai įvertinama Rusijos karinė agresija Ukrainoje, Krymo okupacija, o ES raginama nebelaikyti Rusijos strategine partnere ir persvarstyti savo santykių strategiją.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip rašoma EP nario pranešime spaudai, 50 europarlamentarų balsavo „už“, 10 – „prieš“, 3 – „susilaikė“.

„Džiaugiuosi, kad Europos Parlamentas aiškiai ir griežtai įvardija bei smerkia Rusijos veiksmus, kuriais grubiai laužomos tarptautinės sutartys ir įsipareigojimai, vykdoma Gruzijos regionų ir Ukrainos Krymo okupacija ir daugelis kitų priešiškų bei neteisėtų poelgių“, – sako G.Landsbergis.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad Rusijai prieš Ukrainą tiesiogiai naudojant karinę jėgą ir „hibridinio karo“ priemones ir taip tyčia pažeidžiant pagrindinius ES ir tarptautiniu mastu palaikomus demokratijos principus ir vertybes, ES negali numatyti grįžimo prie ankstesnių įprastų santykių su Rusija; ragina ES kritiškai įvertinti savo santykius su Rusija ir kuo greičiau parengti švelniąja galia grindžiamą nenumatytų atvejų planą siekiant pasipriešinti agresyviai ir nesantaiką kurstančiai Rusijos politikai ES ir jos partnerių atžvilgiu.

Kaip teigiama ataskaitoje, ES ir Rusijos santykiai nuo šiol turi būti grindžiami teisinės valstybės principu ir tam tikromis išankstinėmis sąlygomis paremtu dialogu. Rusija turėtų prisiimti atsakomybę ir visapusiškai įgyvendinti Minsko susitarimus, gerbti ir laikytis Ukrainos teritorinio vientisumo (įskaitant Krymą), o dialogas su Rusija neturi būti plėtojamas kenkiant Europos vertybėms, normoms ir tarptautiniams įsipareigojimams. Jei Rusija pasirinks kitą kelią ir nesiims jokių deramų veiksmų savo politikai keisti, ES sankcijos turėtų būti sugriežtintos.

ES taip pat raginama rimtą atsaką skirti iš Rusijos vykdomoms informacinėms propagandinėms kampanijoms ir sukurti konkrečius instrumentus jai sustabdyti.

Galutinis viso parlamento balsavimas numatomas birželį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos