„Konkurencija – labai svarbus klausimas. Gal būt netgi pats svarbiausias, susijęs su strategija „Europa 2020“, – sakė J.Buzekas penktadienį Briuselyje kalbėdamas ES viršūnių susitikime.
„Konkurencija – viena svarbiausių ES vadovybės problemų“, – pažymėjo Europos Parlamento pirmininkas. Pasak jo, konkurencija, kuri reikalauja naujų technologijų ir naujo gamybos organizavimo, užtikrina ekonomikos augimą. O kylanti ekonomika kuria darbo vietas. Darbo vietos ES, kaip mano J.Buzekas, „visų projektų pagrindas“. Ir tai galima pasiekti tiktai konkurencijos keliu.
Jis taip pat sakė, kad Prancūzijos ir Vokietijos „konkurencijos pakto“ iniciatyva atsirado tik prieš kelias dienas. J.Buzekas pažymėjo, kad jis pats, spręsdamas šiuos klausimus, linkęs laikytis „komunitarinio požiūrio“, kuris labiau atitinka Lisabonos sutarties dvasią.
Prancūzija ir Vokietija pateikė Briuselyje vykstančiame ES vadovų pasitarime bendrą „konkurencijos paktą“, papildydamas jau esantį stabilumo paktą, griežtai ribojantį biudžeto deficitą ir valstybės skolas, numato suvienodinti įmonių pelno mokestį, atsisako indeksuoti atlyginimus atsižvelgiant į infliacijos augimą, numato taip pat suvienodinti pensijų sistemas ero zonos šalyse.
J.Buzekui taip pat reikėjo atsakyti į klausimą, ar ES nėra aiškiai išreikšto Prancūzijos ir Vokietijos dominavimo. Europos Parlamento pirmininkas sakė, kad ES istorijoje vyko dideli integracijos procesai, tokie, kaip, pavyzdžiui, vieningoji rinka ir Šengeno zona. Šias idėjas kažkada pasiūlė kokių nors konkrečių Europos šalių vadovai, pateikdami visas šalis vienijančius siūlymus.
Jis sakė, kad šiuo metu pastebima ta pati padėtis, kai kai kurių ES valstybių vadovai iškelia idėjas, kurios gali prisidėti prie tolesnės integracijos.