Europos Parlamento pirmininkas paragino italus nebalsuoti už Silvio Berlusconi

Europos Parlamento pirmininkas vokietis Martinas Schulzas, kurį buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconi yra palyginęs su nacių koncentracijos stovyklos sargybiniu, ketvirtadienį paragino italus nebalsuoti už skandalų persekiojama žiniasklaidos magnatą per ateinantį savaitgalį vyksiančius visuotinius rinkimus.
Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

M.Schulzas tapo dar vienu Vokietijos politiku, išsakiusiu nuogąstavimų dėl galimo S.Berlusconi sugrįžimo. Jiems didžiausią nerimą kelia, kad grįžęs į premjero postą S.Berlusconi sustabdytų reformų bangą, kuri padėjo padidinti investuotojų pasitikėjimą euro zona.

„Silvio Berlusconi jau buvo pasiuntęs Italiją į suktuką savo neatsakingu elgesiu vyriausybėje ir asmeniniais išsišokimais“, – M.Schulzas sakė Vokietijos dienraščiui „Bild“.

S.Berlusconi teismas jau skyrė laisvės atėmimo bausmę už mokesčių vengimą, o šiuo metu jis teisiamas dėl mokėjimo už seksą su nepilnamete prostitute.

Duodamas interviu, kurio „Bild“ dar nepaskelbė, tačiau išplatino jo citatas, M.Schulzas paragino italus balsuoti, kad reformos būtų toliau vykdomos.

„Nuo artėjančių rinkimų daug kas priklauso, įskaitant pastangas užtikrinti, kad pasitikėjimas, padidintas (dabartinio premjero) Mario Monti, nebūtų prarastas. Esu tvirtai įsitikinęs, kad Italijos rinkėjai priims teisingą sprendimą dėl savo šalies“, – sakė jis.

Tarp dešiniųjų pažiūrų S.Berlusconi ir socialdemokrato M.Schulzo jau seniai yra perbėgusi juoda katė.

2003 metais tuometis Italijos vyriausybės vadovas pareiškė norintis pasiūlyti M.Schulzui, kuris kritikuodavo jo politiką, pasiūlyti kapo vaidmenį filme apie nacių koncentracijos stovyklas. Kapai būdavo privilegijuoti kalinių darbo grupių prižiūrėtojai, skiriami iš pačių kalinių.

S.Berlusconi vėliau stengėsi sušvelninti savo komentarus, sakydamas, kad kalbėjo ironiškais ir turėjo omenyje vieną komišką televizijos serialą.

Tuo tarpu Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuri palaiko M.Monti griežto taupymo politiką ir nesutardavo su S.Berlusconi, nekomentavo, ką norėtų matyti trečiosios didžiausios euro zonos ekonomikos lyderiu.

M.Monti rizikavo pastatyti ją į nepatogią padėtį, pareiškęs, kad A.Merkel nenori, kad laimėtų centro kairioji Demokratų partija (PD), kai S.Berlusconi iškėlė prielaidą, jog M.Monti po rinkimų susivienytų su PD – esą „su Merkel palaiminimu“.

Apklausos rodo, kad PD veikiausiai perims kontrolę Italijos parlamento žemuosiuose rūmuose per balsavimą vasario 24-25 dienomis. M.Monti centro aljansui prognozuojama ketvirtoji vieta, tačiau PD gali prireikti jo palaikymo, siekiant kontroliuoti Senatą ir suformuoti vyriausybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų