Europos policija kartu su FTB išardė tarptautinę kibernetinių nusikaltėlių gaują

Vokietijos policija pirmadienį pranešė išardžiusi tarptautinę kibernetinių nusikaltėlių grupuotę, ne vienerius metus šantažavusią dideles bendroves ir institucijas bei išviliojusią milijonus eurų.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

Diuseldorfo miesto policija pranešė, kad bendradarbiaujant su teisėsaugos partneriais, įskaitant policijos agentūrą Europolą, JAV Federalinį tyrimų biurą (FTB) ir Ukrainos valdžios institucijas, pavyko nustatyti 11 asmenų, susijusių su grupuote, kuri prisidengdama įvairiais pavadinimais veikė bent nuo 2010 metų.

Pastaraisiais metais ji vadinosi „Indrik Spider“, „Double Spider“ ir „Grief“.

Tarp stambiausių gaujos aukų buvo Jungtinės Karalystės nacionalinė sveikatos tarnyba ir Diuseldorfo universitetinė ligoninė. Jų kompiuteriai 2020-aisiais buvo užkrėsti išpirkos reikalaujančios programinės įrangos, žinomos kaip „DoppelPaymer“. Tai kainavo ir vienos moters, kuriai reikėjo skubaus gydymo ir kurią teko vežti gydyti į kitą miestą, gyvybę.

Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės policijos kibernetinių nusikaltimų skyriui vadovaujantis Dirkas Kunze sakė, kad visame pasaulyje nustatyta mažiausiai 601 grupės auka, iš jų 37 – Vokietijoje.

Europolo teigimu, nuo 2019-ųjų gegužės iki 2021-ųjų kovo nukentėjusieji Jungtinėse Valstijose gaujai sumokėjo mažiausiai 40 mln. eurų už tai, kad ši grąžintų svarbius duomenis, kurie buvo elektroniniu būdu užblokuoti naudojant kenkėjišką programinę įrangą.

Pasak D.Kunze, grupė specializavosi „stambiųjų medžioklėje“ ir vykdė profesionalią verbavimo operaciją, naujus narius viliodama mokamų atostogų pažadais ir prašydama kandidatų pateikti rekomendacijas dėl anksčiau įvykdytų kibernetinių nusikaltimų.

Jis sakė, kad vasario 28-ąją policija vienu metu surengė reidus Vokietijoje ir Ukrainoje, paėmė įrodymų ir sulaikė kelis įtariamuosius.

Dar trijų įtariamųjų sulaikyti nepavyko, nes jie buvo už Europos teisėsaugos ribų, teigė D.Kunze.

Vokietijos policija nustatė, kad besislapstantys nuo teisėsaugos institucijų yra Rusijos piliečiai 41-erių Igoris Turaševas, 36-erių Irina Zemlianikina ir 31-erių Igoris Garšinas. Pastarojo, nors gimusio Rusijoje, pilietybė nėra žinoma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais