Maltos ir Briuselio konfliktas šiuo klausimu tęsiasi jau ne vienerius metus. Tokio paukščių medžiojimo kritikai sako, kad ši tradicija yra žiauri, dėl jos paukščiai žūsta dar nespėję susilaukti jauniklių, tačiau šalininkai gina daugelį metų gyvuojantį paprotį.
„Europos Komisija perduoda Maltą Europos Sąjungos Teisingumo Teismui dėl jos 2014 metų sprendimo leisti savo teritorijoje spąstais gaudyti mažuosius paukščius“, – sakoma Komisijos pranešime.
Europos Teisingumo Teismas 2009 metais pripažino Maltą kalta dėl leidimo medžioti paukščius, grįžtančius iš Afrikos perėti Europoje, nes taip užkertama jiems galimybė susilaukti palikuonių.
Nors ES Paukščių direktyva draudžia pavasarinę medžioklę, Malta kasmet prašo išimties tvarka leisti medžioti trumpą laikotarpį.
Balandžio mėnesį vykusiame referendume Maltos rinkėjai taip pat nedidele persvara pasisakė už tai, kad pavasarinės paukščių medžioklės tradicija būtų pratęsta.
Europos Komisija pareiškė, kad kasmetinės privilegijos Maltai „turėtų būti naudojamos išmintingai, nedideliam skaičiui ir griežtai prižiūrint“, tačiau pridūrė, kad „tokių sąlygų šiuo atveju nebuvo laikomasi“.
2014 metų spalį ir 2015 metų gegužę Briuselis oficialiai perspėjo Maltą, tačiau sala tęsė paukščių medžioklę ir pradėjo ginčytis dėl Komisijos reikalavimų, todėl ES teko perduoti Maltą teismui.
Aplinkosaugininkai tvirtina, kad pavasarinės medžioklės sezonas, vykstantis dar prieš tai, kai paukščiai išperi jauniklius, kelia grėsmę šioms paukščių rūšims.