Spaudos konferencijoje D.Avramopulas sakė, kad išsiuntė laiškus visų 28 šalių užsienio reikalų ministrams po to, kai į kitas šalis buvo perkelti tik 497 pabėgėliai iš 160 tūkstančių, dėl kurių buvo susitarta praėjusį rugsėjį.
„Todėl šiandien aš adresavau laišką kiekvienam vidaus reikalų ministrui su aiškia ir tvirta žinia, norėdamas jiems priminti, kad jie turi laikytis perkėlimo sprendimų, kurie turi būti vykdomi nedelsiant, atsižvelgiant į nepaprastą padėtį“, – sakė jis.
„Turime skubiai imtis perkėlimo, – pridūrė komisaras. – Rezultatai labai prasti. Todėl dabar iš karto turime suintensyvinti pastangas, kad visos šalys atliktų savo vaidmenį“.
Europos Komisija (EK) taip pat sakė, kad siūlo sustabdyti maždaug trečdalio pabėgėlių, kuriuos turėjo priimti Austrija, perkėlimą, siekdama sumažinti spaudimą Vienai.
Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris praėjusį mėnesį žadėjo neatsisakyti savo planų perkelti iš Italijos ir Graikijos į kitas Bendrijos nares tūkstančius prieglobsčio prašytojų, nors perkėlimas vyksta vangiai.
Šaltiniai EK naujienų agentūrai AFP išvardino kelias vėluojančio pabėgėlių perkėlimo priežastis: po Paryžiaus teroro išpuolių šalių vyriausybių vykdomą kruopštų pabėgėlių tikrinimą, siekiant išsiaiškinti jų galimus ryšius su džihadistais, gyvenimo vietų ir švietimo vietų trūkumą, taip pat ir logistines problemas, susijusias su užsakomaisiais lėktuvų skrydžiais.
Pasak jų, kai kurios šalys sudaro nepriimtinas sąlygas, atsisakydamos musulmonų, juodaodžių arba didelių šeimų, o Rytų Europos šalys yra pačios netolerantiškiausios atvykėlių rasei ir religijai.