Europos Sąjungos sankcijų sąraše – dar septyni Sirijos ministrai

Europos Sąjunga pirmadienį į sankcijų „juodąjį sąrašą“ įtraukė Sirijos vidaus reikalų ministrą ir dar šešių ministerijų naujus vadovus, prisidėjusius prie prezidento Basharo al Assado „žiaurių represijų“ prieš civilius gyventojus.
Į Sirijos sostinę po truputį grįžta normalus gyvenimas
Sirija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Europos Vadovų Taryba nurodė, kad į B.al Assado vyriausybę lapkritį paskirtiems ministrams taikomas draudimas keliauti ir turto įšaldymas.

„Taryba šiandien į fizinių ir juridinių asmenų sąrašą, kuriems taikomos Sirijos režimui ir jo rėmėjams įvestos varžančios priemonės, įtraukė dar septynis ministrus“, – sakoma Bendrijos valstybių narių lyderius vienijančios tarybos pranešime.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Basharas al Assadas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Basharas al Assadas

Šiuo metu dėl „žiaurių represijų“ prieš civilius gyventojus Sirijoje ir ryšių su B.al Assado režimu Briuselis yra paskelbęs sankcijas 277 žmonėms.

Sankcijų sąrašą papildė Sirijos vidaus reikalų ministras generolas majoras Mohammadas Khaledas al Rahmounas ir turizmo ministras Mohammadas Rami Radwanas.

Dar penki nauji į jį įtraukti asmenys yra švietimo ministras Imadas Muwaffaqas al Azabas, aukštojo mokslo ministras Bassamas Bashiras Ibrahimas, komunikacijų ir apgyvendinimo ministras Iyadas Mohammadas al Khatibas ir pramonės ministras Mohammadas Maenas Zein al Abidin Jazba.

ES sankcijos taikomos ir 72 organizacijoms.

Nuo 2011 metų gruodžio 1 dienos Europos Sąjungos Sirijai įvestos sankcijos yra peržiūrimos kasmet. Artimiausias jų peržiūrėjimas numatytas birželio 1 dieną.

VIDEO: Aštuoneri konflikto Sirijoje metai: ką kare veikia užsienio jėgos?

Šiuo metu Sirijai įvestos bloko sankcijos taip pat apima naftos embargą, tam tikrų investicijų apribojimus, Sirijos centrinio banko lėšų įšaldymą ir įrangos, kuri gali būti naudojama represijoms, eksporto suvaržymą.

Nuo Sirijos pilietinio karo pradžios 2011 metais, kai Damaskas pamėgino jėga numalšinti įsiplieskusius antivyriausybinius protestus, iš viso žuvo per 360 tūkst. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai