„Vyriausybės įsteigta reguliavimo organizacija, nepriklausomai nuo to, kokia nepriklausoma ji turėtų būti, gali kelti grėsmę spaudos laisvei“, – sakė ESBO atstovė žiniasklaidos laisvei Dunja Mijatovič.
„Vis dar tikiu, kad savireguliacija yra geriausias būdas tvarkytis su etikos spragomis ir profesinių standartų neatitikimu“, – sakoma jos pareiškime.
Pasak D.Mijatovič, visame pasaulyje britų savireguliacijos tradicija yra laikoma „geriausiu pavyzdžiu“, ir jos nereikėtų aukoti dėl sistemos taikymo klaidų.
„Telefonų šnipinėjimo skandalas yra nusikalstamas dalykas, ir su juo susiję žmonės yra teisiami, – kalbėjo D.Mijatovič. – Tuo nereikėtų pasinaudoti kaip pretekstu vadovauti visai spaudai.“
Britų politikos lyderiai mano, kad naujoji žiniasklaidos reguliavimo tarnyba padės išvengti etikos pažeidimų, kurie minimi teisėjo Briano Levesono ataskaitoje po Ruperto Murdocho leidinio „News of the World“ telefonų šnipinėjimo skandalo, tačiau nekels grėsmės spaudos laisvei.
Didžiosios Britanijos laikraščiai pažadėjo labai atidžiai peržiūrėti susitarimą, o laikraštis „The Times“ tai pavadino „ niūriu epizodu Didžiosios Britanijos spaudos laisvės istorijoje“.