„Nebūkite įbaugintas [Rusijos prezidento Vladimiro] Putino. Mes nesame, – socialiniame tinkle „X“ į D.Trumpą kreipėsi Ch.Michelis. – Išsiaiškinkime faktus. Skaičiai kalba patys už save. ES parama Ukrainai: 143 mlrd. eurų (150 mlrd. dolerių).“
D.Trumpas ketvirtadienį, likus kelioms dienoms iki planuojamo Jungtinių Valstijų įstatymų leidėjų balsavimo dėl ilgai atidėlioto beveik 61 mlrd. dolerių (57 mlrd. eurų) pagalbos paketo karo draskomai šaliai, pareiškė, kad Europa turėtų skirti daugiau pinigų Ukrainai.
„Kaip visi sutinka, Ukrainos išlikimas ir stiprybė turėtų būti daug svarbesni Europai nei mums, bet tai svarbu ir mums! JUDĖKITE EUROPA!“ – D.Trumpas pareiškė savo socialiniame tinkle „Truth Social“.
Nepaisant to, kad buvęs JAV prezidentas neužima pareigų, jis turi daug įtakos daugeliui respublikonų Vašingtone, kurie vis atidėliojo naujos karinės pagalbos Ukrainai skyrimą. Jie primygtinai reikalauja teikti pirmenybę kovai su nelegalia imigracija Meksikos pasienyje.
Dėl demokratų ir respublikonų aklavietės Ukrainai trūksta amunicijos ir gynybos sistemų, todėl ji patiria nesėkmes plataus masto kare, kuris prasidėjo nuo Rusijos invazijos 2022 metų vasarį.
D.Trumpas, kuris lapkritį veikiausiai kovos su JAV prezidentu Joe Bidenu dėl Baltųjų rūmų šeimininko posto, rašė: „Kodėl Jungtinės Valstijos yra daugiau nei 100 mlrd. dolerių (94 mlrd. eurų) labiau įsitraukusios į karą Ukrainoje nei Europa, o mus skiria vandenynas!“
„Kodėl Europa negali susilyginti su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, kad padėtų šaliai, kuriai beviltiškai reikia pagalbos?“ – klausė jis.
Vokietijoje įsikūręs Kylio institutas, fiksuojantis paramą Ukrainai, sakė, kad nuo šių metų pradžios ES ir jos šalys narės yra didžiausios donorės, pažadėjusios 144,1 mlrd. eurų, o po jų seka JAV su 67,7 mlrd. eurų.
Tačiau ES skirtos lėšos siekia tik 77,2 mlrd. eurų, nes didelė dalis pažadėtų pinigų yra numatyti keleriems metams į priekį.
JAV Atstovų Rūmai šeštadienį ketina balsuoti dėl naujo karinės pagalbos paketo, pagal kurį Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui būtų skirta milijardai dolerių.
J.Bidenas ragina Kongresą priimti paketą ir pažadėjo, kad nedelsdamas pasirašytų įstatymą.
Per tuos mėnesius, kai JAV paketas yra įstrigęs Kongrese, ES šalys patvirtino milijardinę paramą Ukrainai.
Europai susiduriant su sunkumais apginkluoti Ukrainą ir papildyti savo pačios senkančias atsargas, o JAV apėmus vidinėms politinėms kovoms, Ukrainos pajėgos jaučia ginkluotės stygių fronte.
D.Trumpas sukėlė paniką Europoje, kai vasarį pagrasino nutraukti saugumo garantijas NATO narėms, jei jos, jo manymu, nepakankamai finansiškai prisidės prie Aljanso veiklos.
Būdamas prezidentu, jis nuolat užsipuldavo JAV sąjungininkes Europoje dėl nepakankamo įnašo gynybai.
NATO šalys yra įsipareigojusios gynybai skirti bent 2 proc. bendrojo vidaus produkto, o šiemet šį tikslą turėtų įgyvendinti 20 iš 32 narių.