Strasbūre įsikūręs teismas pareiškė, kad Rusija „neišnagrinėjo įtarimų dėl galimo politinio pasikėsinimo nužudyti motyvo ir galimo valstybės agentų dalyvavimo“, ir vienbalsiai pripažino, kad Rusija pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją.
Ji teigė, kad Rusija atsisakė pradėti baudžiamąjį procesą dėl apnuodijimo, po kurio A.Navalną ištiko koma, jo gyvybę teko palaikyti aparatais.
Kovotojas su korupcija, kurį šalininkai laiko potencialiu prezidento Vladimiro Putino politiniu varžovu, pasijuto blogai skrydžio iš Sibiro metu.
Vėliau jis buvo pervežtas į Vokietiją, kur pasveiko, tačiau grįžęs į Maskvą buvo sulaikytas ir nuo to laiko sėdi už grotų.
EŽTT pažymėjo, kad Vokietijos vyriausybės atlikti tyrimai pateikė neabejotiną įrodymą, jog A.Navalno organizme buvo cheminės nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“.
Teismas pareiškė, kad Rusijos atlikto tyrimo nebuvo galima patikrinti, A.Navalnui nebuvo leista jame dalyvauti.
Tyrimas nepadėjo išsiaiškinti svarbių faktų, nustatyti ir, jei reikia, nubausti atsakingų asmenų, todėl negali būti laikomas tinkamu, pažymėjo EŽTT.
Rusijai buvo nurodyta sumokėti A.Navalnui 40 000 eurų kompensaciją.
EŽTT priklauso visos Europos teisių gynimo institucijai – Europos Tarybai, iš kurios Rusija buvo pašalinta po to, kai praėjusių metų vasarį pradėjo invaziją į Ukrainą.
Tačiau EŽTT vis dar turi neišnagrinėtų bylų, kurias iki to laiko pateikė Rusijos piliečiai, ir toliau skelbia nuosprendžius.
Teismas teigia, kad Rusija turi privalomą teisinę prievolę įgyvendinti EŽTT sprendimus dėl Maskvos veiksmų ar pažeidimų, padarytų iki 2022 metų rugsėjo 16 dienos.