Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Forbes“ apie Ukrainos pokštą: sulaukė, kol bus beveik baigtas rusų tiltas, o tada jį susprogdino

Pranešama, kad šį savaitgalį Ukrainos raketų ugnis susprogdino geležinkelio tiltą, kurį rusų darbininkai statė į pietus nuo Hranitnės, 40 km į šiaurę nuo Azovo jūros pakrantės ir 80 km į pietus nuo fronto linijos okupuotoje pietryčių Ukrainoje.
Ukrainos karys
Ukrainos karys / Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas/ „Telegram“

Pasak leidinio „Forbes“, vykstant karui, logistika yra svarbiausia, tad tai vienas iš didžiausių įvykių, apie kuriuos per pastaruosius kelis mėnesius nepakankamai pranešta. Pasak leidinio, tai ukrainiečiai pasišaipė iš Rusijos pastangų pagerinti tiekimo linijas savo apgultoms pajėgoms Kryme ir aplink jį pietų Ukrainoje.

„Ukrainiečiai ką tik pramušė skylę svarbioje Rusijos logistikos iniciatyvoje ir sutrikdė beveik pusę metų trukusį rimtą Rusijos tiekimo planavimą“, – rašė „Kyiv Post“ vyresnysis gynybos korespondentas Stefanas Korša.

Rusijos kariuomenė turi tris būdus, kaip didelius kiekius atsargų iš pačios Rusijos pervežti Rusijos pajėgoms pietų Ukrainoje: laivais į Krymą, keliais ir geležinkeliais per Kerčės tiltą tiesiai į Krymą ir geležinkeliais per pietryčių Ukrainą.

Telegram/Ukrainiečiai sugriovė į Krymą vedantį geležinkelio tiltą
Telegram/Ukrainiečiai sugriovė į Krymą vedantį geležinkelio tiltą

Ukrainiečiai puola visas tris pagrindines tiekimo linijas nuo tada, kai Rusija nuo 2022 m. vasario mėn. išplėtė savo karą prieš Ukrainą.

Ukrainiečių raketos ir bepiločiai jūrų dronai apgadino arba nuskandino daugumą Rusijos laivyno atsargas gabenančių desantinių laivų, o išlikusiems laivams Krymo uostai tapo labai pavojingi, teigia „Forbes“. Ukrainos bombos ir raketos ne kartą apgadino Kerčės tiltą.

Pagrindinis sausumos geležinkelis suka į šiaurę, link fronto linijos, todėl atsidūrė Ukrainos haubicų taikiklyje. Ukrainiečių šauliams ne problema pataikyti į pravažiuojančius traukinius ar pačias geležinkelio linijas.

Šios atakos paskatino rusus pradėti tiesti ketvirtąją tiekimo liniją – pakrantės geležinkelį, kuris, nors ir būdamas Ukrainos raketinės artilerijos ir giluminių smūgių apšaudymo zonoje, bent jau išves traukinius iš haubicų ugnies.

Tačiau šis naujas geležinkelis turi kirsti Kalmiuso upę, kuri teka į pietus per Hranitnę, o paskui įteka į Azovo jūrą Mariupolio pakrantės miesto griuvėsiuose, nuo karo pradžios okupuotame Rusijos.

2023 m. rugsėjį rusų darbininkai pradėjo rimtai statyti Hranitnės tiltą. Gali būti, kad tiltas jau buvo baigtas statyti, kai ukrainiečiai galiausiai nusitaikė į jį šį savaitgalį, kaip pranešama, 80 km nuotolio M30/31 GPS valdomomis raketomis, paleistomis iš JAV pagamintų raketų sistemų „Himars“.

Nebuvo jokios priežasties, dėl kurios ukrainiečiai nebūtų galėję pulti anksčiau, pažymėjo S.Korša.

Telegram/Ukrainiečiai sugriovė į Krymą vedantį geležinkelio tiltą
Telegram/Ukrainiečiai sugriovė į Krymą vedantį geležinkelio tiltą

„Kiekvienas, norintis pasijuokti iš Rusijos kariuomenės sprendimų priėmimo, tikriausiai mano, kad didelės Rusijos karinės inžinerijos pastangos pastatyti geležinkelio tiltą per upę, kuri yra visiškai pasiekiama ukrainiečių taikliai valdomos amunicijos taikikliais, šalia Ukrainos miesto, kurį rusai pastaruosius aštuonerius metus apšaudė minosvaidžiais ir kulkosvaidžiais, nėra puikus planavimas“, – rašė jis.

„Tie iš jūsų, kurie nusiteikę prieš Kremlių, galbūt net įžvelgs [ukrainiečių] humoro jausmą ir tinkamą išlaukimą, kai jie laukė penkis mėnesius, kol tiltas bus pastatytas, ir tik tada sugriovė tiltą, o rusų tilto statytojus grąžino į pradinę padėtį“, – teigė jis.

Kiekvienas smūgis rusų tiekimo linijoms į pietų Ukrainą – esamoms ir naujoms, kurias Kremlius karštligiškai tiesia – spaudžia ir marina badu rusų pulkus ir brigadas pietuose ir padeda paaiškinti, kodėl tūkstančiai rusų karių pietinėje Chersono srityje vis dar negali sunaikinti Dniepro upės kairiajame krante esančio placdarmo, kurį laiko vos keli šimtai ukrainiečių jūrų pėstininkų, rašo „Forbes“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs