Leidinio teigimu, buvęs Prancūzijos premjeras F.Fillonas 2015 metais pasirašė 50 tūkst. eurų vertės sutartį su libaniečiu verslininku Fouadu Makhzoumi ir už šiuos pinigus suorganizavo susitikimą su V.Putinu Sankt Peterburge.
F.Fillonas šalies vyriausybei vadovavo 2007–2012 metais, tad toks tarpininkavimas 2015-aisiais – jei jo būta – itin įtartinas.
Kandidato atstovai iškart patvirtino, kad sutartis tarp F.Fillono konsultacijų kompanijos „2F“ ir F.Makhzoumi iš tiesų buvo pasirašyta. Tačiau teigiama, kad sutartimi siekta padėti verslininkui išplėsti naftotiekių verslą.
F.Fillono komanda taip pat patvirtino, kad susitikimas tarp F.Fillono, V.Putino ir F.Makhzoumi iš tiesų įvyko, tačiau neigia, jog buvo kaip nors pažeisti įstatymai.
Ši trijulė susitiko Sankt Peterburgo ekonomikos forumo užkulisiuose 2015 metų birželį. Kremliaus tinklalapyje skelbiama vienas kitam ranką spaudžiančių F.Fillono ir V.Putino nuotrauka.
Apie ką buvo kalbamasi, Kremlius neatskleidžia. V.Putino atstovas Dmitrijus Peskovas tik pareiškė: „Visi susitikimai ekonomikos forumuose organizuojami pagal prezidentinį protokolą. Bet kokios kitos išvados yra melagingos naujienos.“
Kai prancūzas dar ėjo premjero pareigas, V.Putinas, kuris tuo metu irgi vadovavo vyriausybei, kvietėsi F.Filloną į savo rezidencijas prie Maskvos ir Sočyje.
Šių metų sausį Fouadas Makhzoumi taip pat buvo susitikęs su Rusijos užsienio reikalų viceministru Michailu Bogdanovu, atsakingu už Vidurio Rytus ir Afriką.
Tąkart Rusijos Užsienio reikalų ministerija teigė, kad buvo aptarta politinė situacija Libane ir tai, kaip ją veikia regioniniai procesai, ypač krizė kaimyninėje Sirijoje. Be to, kalbėtasi apie ekonominius Libano ir Rusijos ryšius.
„Le Canard Enchaine“ pranešimas – dar vienas signalas, kokie artimi yra F.Fillonas ir V.Putinas.
Kai prancūzas dar ėjo premjero pareigas, V.Putinas, kuris tuo metu irgi vadovavo vyriausybei, kvietėsi F.Filloną į savo rezidencijas prie Maskvos ir Sočyje.
F.Fillonas pasisako už santykių su Rusija gerinimą – jo teigimu, reikėtų atšaukti sankcijas Maskvai, kurios buvo paskelbtos dėl Krymo aneksijos ir karo Rytų Ukrainoje įplieskimo. Jis taip pat norėtų sukurti karinį aljansą su V.Putino Rusija ir Sirijos prezidento Basharo al Assado režimu.
Pernai lapkritį, kai F.Fillono dar nebuvo apgaubęs skandalas dėl žmonos ir vaikų įdarbinimo, V.Putinas negailėjo pagyrų prancūzui.
„Jo manieros labai europietiškos geriausia šio žodžio prasme. Bet jis visada sugeba labai atkakliai ir nuosekliai dėstyti savo poziciją. Jis – kietas derybininkas. Tačiau, žinoma, jis – aukšto lygio profesionalas ir padorus vyras“, – tada kalbėjo Rusijos prezidentas.
Apklausos rodo, kad F.Fillonas greičiausiai nepateks į antrąjį prezidento rinkimų turą. Jame turėtų susigrumti kraštutinių dešiniųjų „Nacionalinio fronto“ lyderė Marine Le Pen ir nepriklausomas liberalių pažiūrų kandidatas Emmanuelis Macronas, o nugalėti – pastarasis.