Sekmadienį pasklido gandas, kad N. Sarkozy atsisakė vykti tuo pačiu lėktuvu su F. Hollande`u. Tačiau buvusio prezidento atstovai paneigė šį gandą, aiškindami, kad vadovai vyko skirtingais lėktuvais dėl labai paprastų priežasčių: tai ilgas, 13 val. trunkantis naktinis skrydis, taigi visiškai suprantama, kad abiem prezidentams reikalinga jų privati erdvė. Vėliau buvo pripažinta, jog mintis abu vadovus sutalpinti į Falcon lėktuvą, kuriame tėra apie dešimt vietų, yra nelabai protinga.
Abiejų pusių atstovai užtruko visą sekmadienį, derindami kelionės detales, kad priimtų ekonomiškai ir techniškai tinkamiausią sprendimą.
Sekmadienio rytą prezidentūra paskelbė pranešimą, jog prezidentas F. Hollande`as pakvietė N. Sarcozy palydėti jį į N. Mandelos laidotuves PAR.
Buvęs prezidentas iškart priėmė kvietimą, jo atstovai teigia, jog šis pakvietimas labai palengvina buvusiojo prezidento padėtį, nes šis nenorėjo vykti niekieno nekviestas.
N. Sarkozy šalininkai tvirtina, jog sprendimas vykti skirtingais lėktuvais yra logiškas bei praktiškas, ir kad ši situacija neturėtų tapti polemikos objektu. Tai ne pirmas kartas, kai Prancūzijos prezidentas bei ankstesnis šalies vadovas į svarbius renginius vyksta skirtingais lėktuvais, svarbiausia, kad ir F. Hollande`as, ir N. Sarcozy į laidotuves atvyko su ta pačia delegacija.
Prezidentai išvyko pirmadienio vakarą. Taip pat ir kitų šalių buvusieji vadovai į PAR atvyko su dabartiniais prezidentais: W. Bushas lydi dabartinį prezidentą B. Obamą, o dar vieną iš buvusių šalies vadovų, Bilą Clintoną, jie sutiko pačioje ceremonijoje. Iš viso net 53 valstybių vadovai patvirtino dalyvausią atminimo ceremonijoje antradienį, vykusioje Johannesburgo priemiestyje, PAR.