Fukušimos reaktorių išmontavimui gali prireikti 30 metų ir 12 mlrd. dolerių

Avarijų ištiktos Fukušimos 1-osios atominės jėgainės reaktorių išmontavimas gali trukti tris dešimtmečius ir kainuoti jos operatorei „Tokyo Electric Power Co“ (TEPCO) daugiau nei 1 trln. jenų (12 mlrd. dolerių), apskaičiavo inžinieriai ir analitikai.
Fukušimos-1 atominė elektrinė
Fukušimos-1 atominė elektrinė / Kadras iš „YouTube“

Kaip praneša agentūra „Bloomberg“, keturi iš šešių AE reaktorių galutinai išėjo iš rikiuotės ir jų jau nebebus galima naudoti, nes po žemės drebėjimo ir cunamio kovo 11 dieną jie buvo aušinami jūros vandeniu.

Antradienį Japonijos ministras pirmininkas Naoto Kanas pareiškė, kad tikriausiai visa Fukušimos 1-oji atominė elektrinė nebebus naudojama.

Ataušinus pažeistus reaktorius ir išvežus bei palaidojus radioaktyviąsias medžiagas reikės išmontuoti reaktorius, mano branduolinės energetikos specialistas iš Kioto energetikos ekonomikos instituto Tomoko Murakami.

Kioto universiteto branduolinės inžinerijos universiteto profesoriaus Hironobu Unesaki vertinimu, tam reikės gerokai daugiau nei 12 metų, per kuriuos buvo išmontuotas reaktorius atominėje elektrinėje Trijų mylių saloje Jungtinėse Valstijose.

„Jeigu nebebus šalies visuomenės paramos, bendrovė bus priversta nebenaudoti visų šešių reaktorių. TEPCO pamėgins išgelbėti du iš jų, jeigu sugebės įtikinti visuomenę, bet tai mažai tikėtina“, – pareiškė „Bloomberg“ Amerikos Purdue universiteto politologijos profesorius Danielas Aldrichas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis