Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

G-7 lyderiai paragino technologijų bendroves uoliau šalinti teroro propagandą

Didžiojo septyneto (G-7) lyderiai penktadienį paragino interneto ir socialinių tinklų bendroves dėti didesnes pastangas, kad būtų užkirstas kelias „neapykantos ideologijos“ skleidimui, ir pareiškė, kad joms tenka visuomeninė atsakomybė veiksmingiau atpažinti ir šalinti teroro propagandą.
G-7 lyderiai ragina technologijų bendroves kovoti su teroro propaganda
G-7 lyderiai ragina technologijų bendroves kovoti su teroro propaganda / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

G-7 lyderių pasirašytame kreipimesi demonstruojamas solidarumas su Didžiąja Britanija po pirmadienį Anglijos mieste Mančesteryje per popmuzikos koncertą įvykdyto sprogdinimo, nusinešusio 22 žmonių gyvybes.

Atsakomybę už šią ataką prisiėmė džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS), bet pareigūnai tebesiaiškina įtariamo mirtininko sprogdintojo ryšius su ekstremistinėmis organizacijomis.

Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May sakė, kad lyderiai pritarė minčiai, jog IS keliama grėsmė „vystosi, o ne nyksta“.

„Kai jie praranda pozicijas Irake ir Sirijoje, užsieniečiai kovotojai grįžta į savo šalis, o šios grupuotės neapykantos ideologija sklinda internetu, – pažymėjo Th.May. – Nesuklyskite – ši kova keliasi iš mūšio lauko į internetą.“

Premjerė pridūrė, kad teroristų propaganda „iškreipia jaunus protus“, todėl, jos nuomone, technologijų bendrovės galėtų ir privalo daryti daugiau.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./ G-7 lyderių susitikimas Sicilijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./ G-7 lyderių susitikimas Sicilijoje

Savo deklaracijoje septynių išsivysčiusių šalių lyderiai sakė kovosiantys su „propaganda, palaikančia terorizmą ir smurtinį ekstremizmą, ekstremistų verbavimą internetu, radikalizavimą ir smurto kurstymą“.

Jie pridūrė dirbsiantys su jaunimo ir religiniais lyderiais, laisvės atėmimo įstaigomis ir švietimo institucijomis, kad būtų įgyvendintas užsibrėžtas tikslas.

Jie taip pat susitarė labiau stengtis, kad Europoje veikiantys užsieniečiai kovotojai būtų grąžinti į savo kilmės šalis, dalytis žvalgybos informacija apie asmenis, apmokytus „Islamo valstybės“ kontroliuojamose teritorijose ir uždaryti finansavimo kanalus, tapusius „smurtinių ekstremistų ir teroristų gyvybės palaikymo linija“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų