Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

G.Landsbergis Švedijos radijui: tarptautinė bendruomenė negali sustoti su sankcijomis Rusijai

Tarptautinė bendruomenė negali sustoti su sankcijomis Rusijai, o jos prezidentas Vladimiras Putinas yra „karo nusikaltėlis“, papildęs praėjusio šimtmečio diktatorių gretas, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Gabrielius Landsbergis susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu
Gabrielius Landsbergis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Manau, kad, kaip ir daugelis kitų šalių, mes vis dar stebime visą pritaikytų sankcijų poveikį. Tačiau tai nereiškia, kad mes turime čia sustoti. Sankcijos turi tapti didžiule kaina Rusijai už tai, ką ji daro. Už kiekvieną nužudomą civilį, už kiekvieną susprogdintą ligoninę turi būti labai stiprus Vakarų bendruomenės ar netgi globalaus aljanso, kuris yra platesnis nei vien tik transatlantinė bendruomenė, atsakas“, – Švedijos nacionaliniam radijui sakė G.Landsbergis.

„Jis (V.Putinas – BNS) mano akyse yra karo nusikaltėlis, ir taip jis turi būti vertinamas. (...) Jis papildė dvidešimtojo amžiaus diktatorių gretas“, – teigė užsienio reikalų ministras.

Pasak G.Landsbergio, Rusija galėjo manyti, kad Europos Sąjungos atsakas nebus rimtas, todėl, jo teigimu, Bendrija galėjo pasiųsti „tam tikras“ žinutes, kad į Rusiją yra žiūrima rimčiau.

Vis dėlto, anot G.Landsbergio, Europa per naktį tapo geopolitine ir ekonomine galia.

„Situacija Europoje taip pat pasikeitė beveik per naktį. Europa iš, daugeliu atveju, diskusijų klubo tapo geopolitine ekonomine galia, galinčia atsakyti į karinę agresiją“, – sakė užsienio reikalų ministras.

Pasak G.Landsbergio, norint virš Ukrainos suformuoti patikimą neskraidymo zoną, būtinas visiškas NATO įsitraukimas, o šiuo metu to pilnai įgyvendinti nėra galimybių.

„Patikimos neskraidymo zonos sukūrimas reikalauja visapusiško NATO įsitraukimo. Tai reiškia, jog reikia ne tik lėktuvų, bet ir priešlėktuvinių raketų (...). Manau, kad atsakymas kyla iš pozicijos, jog šiuo metu nėra galimybės užtikrinti, kad tai tikrai veiktų“, – sakė G.Landsbergis.

Pasak jo, gavę tinkamą ginkluotę ukrainiečiai patys galėtų efektyviai apginti savo oro erdvę.

„Manau, kad (...) galima ukrainiečius aprūpinti įranga taip, kad jie patys galėtų įvesti neskraidymo zoną pagal geriausiai pagal savo pajėgumus. Manau, kad tai buvo gana veiksminga su trumpo ir vidutinio nuotolio oro gynybos sistemomis. Tą rodo skaičiai, kiek Rusija prarado savo lėktuvų. Ukrainiečiai patys gali tai pasiekti“, – sakė G.Landsbergis.

Ministro teigimu, Ukrainai būtina nuolatinė kitų šalių parama.

„Ukrainai reikia nuolatinės paramos. Tai reiškia, kad vienos siuntos iš vienos valstybės nepakanka. Visi partneriai, kurie kurie laiko Ukrainą savo partnere, turi siųsti pagalbą nuolatos taip, kad Ukraina sustabdytų V. Putiną“, – kalbėjo G.Landsbergis.

Pasak ministro, Švedijos ir Suomijos prisijungimas prie NATO sustiprintų regiono saugumą, tačiau jis patikino, kad Lietuva gerbs bet kokį Švedijos vyriausybės sprendimą.

„Prisijungdamos prie NATO, Švedija ir Suomija, prisidėtų prie regiono saugumo. (...) Bet oficiali mūsų pozicija yra tokia, kad mes tikime, jog Švedijos vyriausybė padarys teisingą pasirinkimą, ir, bet kokiu atveju, mes jį gerbsime“, – paklaustas apie galimos Švedijos narystės NATO reikšmę regiono stabilumui, sakė G.Landsbergis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?