„Visi kovojame už aplinką ir klimatą. Žiūrint iš tolimesnės perspektyvos, praktiškai nieko nebuvo padaryta.
Reikės daug daugiau nei šitai. Tai tik pati pradžia“, – pareiškė G.Thunberg pirmąją Pasaulio ekonomikos forumo dieną.
„Mums reikia pradėti klausytis mokslo ir teikti šiai krizei tokią svarbą, kokios ji nusipelnė“, – sakė 17-metė, JAV prezidentui Donaldui Trumpui kaip tik atvykstant į Davosą, kur jis turi pasakyti kalbą.
D.Trumpas išvedė JAV iš Paryžiaus susitarimo klimato kaitai apriboti ir socialinėje žiniasklaidoje apsikeitė kandžiomis pastabomis su G.Thunberg.
„Nežiūrėdami į tai kaip į realią krizę, negalime jos išspręsti“, – sakė švedų paauglė.
G.Thunberg išgarsėjo savo reguliariais moksleivių streikais davusi pradžią pasauliniam judėjimui, kuris galiausiai pelnė jai žurnalo „Time“ „2019 metų žmogaus“ titulą.
Ji sakė, kad dabar žmonės daugiau nusimano klimato klausimais. „Atrodo, kad klimatas ir aplinka dabar „karšta“ tema, dėl jaunimo spaudimo“, – pridūrė ji, kalbėdama vienoje iš forumo grupių.
Kiti šioje grupėje taip pat įtaigiai ir aistringai kalbėjo apie pasaulinio atšilimo poveikį ir apie tai, kaip jiems, jaunimui, reikia vaidinti vieną pagrindinių vaidmenų šviečiant žmones ir reikalaujant pokyčių.
„Vyresnioji karta turi daug patirties, bet mes turime idėjų, turime energijos ir turime sprendimų“, – sakė 18-metė aktyvistė Natasha Wang Mwansa iš Zambijos, kovojanti už mergaičių ir moterų teises.
Salvadoras Gomezas-Colonas, kuris rinko lėšas ir skleidė informaciją uraganui „Maria“ 2017 metais nusiaubus jo gimtąjį Puerto Riką, sakė, kad jauni aktyvistai ne vien kalba.
„Mes nelaukiame penkerius, 10, 20 metų, kad imtumėmės veiksmų, kuriuos norime matyti. Mes nesame pasaulio ateitis, mes esame dabartis, veikiame dabar. Mes nebelaukiame“, – sakė jis.
G.Thunberg sakė, kad veikti reikia dabar, kad buvimas darbotvarkės pradžioje nereiškia nieko, jei pasaulis rimtai nesiims spręsti nepaprastosios klimato padėties.
„Nesu tas žmogus, kuris galėtų skųstis, kad jo negirdi. Mane girdi visą laiką, – pajuokavo ji. – Tačiau bendrai mokslas ir jaunimo balsas nėra pokalbio centre.“
Autumn Peltier, Kanados indėnų anišinabių tautų vyriausioji vandens įgaliotinė, sakė, kad jie Pasaulio ekonomikos forume ieško ne ovacijų.
„Nenoriu jūsų apdovanojimų. Jei apdovanosite mane, apdovanokite pagalba ieškant sprendimų ir keičiant padėtį“, – sakė ji.