„Aš buvau prieštaraujantis balsas. Nenorėjau naudoti jėgos, – G.W.Bushas sakė duodamas interviu televizijai NBC. – Mėginau suteikti galimybę veikti diplomatijai.“
Buvęs JAV vadovas pastaruoju metu intensyviau bendrauja su žiniasklaida, ruošiantis išleisti jo atsiminimų knygą.
Paklaustas apie viceprezidento Dicko Cheney įtaką sprendimui įsiveržti į Iraką 2003 metais, G.W.Bushas galiausiai atsakė: „Aš esu vaikinas, kuris sprendžia, kada mums pajudėti.“
„Jis (Cheney) galėjo pasakyti: „Einam.“ Tačiau aš sakiau „ne“, – pridūrė buvęs prezidentas.
500 puslapių atsiminimų knygoje „Sprendimų gairės“ („Decision Points“) G.W.Bushas rašo apie savo klaidas per Irako kampaniją ir nesugebėjimą rasti masinio naikinimo ginklų, kurių, pasak žvalgybos ataskaitų, turėjo S.Husseinas.
„Niekas nebuvo labiau sukrėstas arba įpykęs negu aš, kai neradome šių ginklų. Mane darydavosi bloga kaskart, kai apie tai pagalvodavau. Iki šiol taip jaučiuosi“, – sakoma iš anksto paskelbtose G.W.Busho knygos ištraukose.
Tačiau kalbėdamasis su NBC buvęs prezidentas atsisakė atsiprašyti Amerikos žmonių, kad masinio naikinimo ginklų Irake taip ir nebuvo rasta, nors tuometė JAV administracija šiuos ginklus vadino vienu iš pagrindinių motyvų pradėti karą. G.W.Bushas taip pat nesiteisino dėl Iraką po 2003 metų invazijos apėmusio chaoso.
„Atsiprašymas iš esmės reikštų pasakyti, kad šis sprendimas buvo klaidingas. Aš nemanau, kad šis sprendimas buvo klaidingas“, – pabrėžė jis.
Paklaustas apie Abu Graibo kalėjimo skandalą ir JAV karių smurtą bei patyčias iš jame laikytų irakiečių, G.W.Bushas sakė, kad jo pirmoji reakcija į šias žinias buvo „šleikštulys skrandyje“.
„Jie ne vien netinkamai elgėsi su kaliniais – jie užtraukė gėdą JAV kariuomenei ir sutepė mūsų gerą vardą“, – aiškino buvęs lyderis.
Jis taip pat patvirtino, kad tuometis gynybos sekretorius Donaldas Rumsfeldas pasiprašė leisti atsistatydinti.
G.W.Bushas sakė rimtai galvojęs, kad šį prašymą reikėtų patenkinti, tačiau vėliau nesutikęs, nes neturėjęs kito tinkamo kandidato.
„Štai kas nutinka: mes esame karo viduryje, o jeigu aš nesugebėčiau rasti žmogaus, kuris galėtų greitai pakeisti sekretorių Rumsfeldą, tektų pareikšti per televiziją, kad Pentagone susidarė vakuumas. Mūsų kariams tai būtų siaubingi signalai“, – aiškino jis.