Galingiausių pasaulio valstybių susitikimas Japonijoje – ir vėl be Rusijos

Gegužės 26-27 dienomis Japonijoje galingiausių pasaulio valstybių septyneto (G-7) nariai diskutuos svarbiausiais geopolitiniais klausimais. Tai jau 42-asis toks susitikimas grupės sukūrimo istorijoje.
Barackas Obama atvyko į Japoniją
Barackas Obama atvyko į Japoniją / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 1 G-7

Nuo 2014 metų kovo šiuose susitikimuose nebelaukiamas Rusijos lyderis Vladimiras Putinas. Kremliaus izoliaciją lėmė Krymo aneksijos procesas. Anksčiau G-8 formatu rengti susitikimai tapo septynių narių susitikimu.

Surengti galingiausių pasaulio lyderių susitikimą Japonijoje pretendavo aštuoni miestai. Praėjusių metų birželio mėnesį paskelbta, kad ši garbė teks Šimos miestui.

G-7 susitikimo branduolį sudarys JAV prezidentas Barackas Obama, Kanados premjeras Justinas Trudeau, Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, Italijos premjeras Matteo Renzi ir renginio šeimininkas – Japonijos lyderis Shinzo Abe.

Prie galingiausių valstybių vadovų prisijungs ir Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris bei Europos Vadovų Tarybos prezidentas Donaldas Tuskas.

Svečių teisėmis G-7 dalyvaus Vietnamo premjeras Nguyen Xuan Phucas ir pirmą kartą tokio lygio renginyje dalyvausiantis Šri Lankos lyderis Maithripala Sirisena.

Tai bus pirmasis tokio rango susitikimas Kanados lyderiui J.Trudeau ir paskutinis JAV lyderio B.Obamos kadencijoje. Tikimasi, kad po šio susitikimo B.Obama pateiks savo geopolitikos uždavinių įgyvendinimo įvertinimą.

Prieš vykdamas į oficialią susitikimo vietą B.Obama taip pat apsilankys Hirošimoje, kur pagerbs Antrojo pasaulinio karo aukas ir pabrėš branduolinių ginklų arsenalo mažinimo ir atsisakymo svarbą.

Jis taps pirmuoju JAV prezidentu, apsilankiusiu šiame mieste nuo pat 1945-ųjų, kai JAV karinės oro pajėgos numetė atomines bombas ant Hirošimos ir Nagasakio.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Shinzo Abe ir Angela Merkel
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Shinzo Abe ir Angela Merkel

Japonijos susitikimo metu bus aptartos aktualiausios pasaulio problemos:

  • iššūkiai pasaulio ekonomikos augimui, augančių rinkų lėtėjimas nei naftos kainų nuosmukis.
  • atsakas pasauliniam terorizmui, konfliktai Vidurio Rytuose, Ukrainos krizė ir Šiaurės Korėjos branduolinės programos progresas. Neabejojama, kad bus užsiminta ir apie Rusijos vaidmenį kariniuose konfliktuose Ukrainoje bei Sirijoje.
  • visų pasaulio valstybių vienijimas bendram veikimui prieš žmogaus įtaką klimato kaitai. Bus aptariami ne tik atsinaujinančios energetikos, bet ir energetinio saugumo klausimai.
  • pasaulinių epidemijų plitimas, kaip Ebolos viruso Vakarų Afrikoje. Bus aptariama universalios sveikatos apsaugos sistemos koncepcija bei strategijos užkirsti kelią tokių virusų pavojui.
  • moterų vaidmens švietimo, mokslo ir technologijų srityse stiprinimas.

Susitikimo dalyviai bus apgyvendinti „Shima Kanko“ viešbutyje, o jų susitikimai vyks ir mieste esančioje Kašiko saloje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai