„Dėl daugybės turimų įrodymų negalime sutikti su šia melaginga ir skubota išvada“, – sakė Nacionalinio demokratinio kongreso (NDC) parlamentaras Haruna Iddrisu, rinkimų komisijai paskelbus, kad pirmadienį rinkimus laimėjo prezidentas Nana Addo Dankwa Akufo-Addo, surinkęs 51,59 proc. balsų ir nugalėjęs 47,36 proc. balsų gavusį NDC lyderį Johną Dramani Mahamą.
„Ketiname imtis ryžtingų ir konkrečių žingsnių dėl prezidento ir parlamento [rinkimų] rezultatų, kad sugriautume šią įžūlią ir begėdišką ataką prieš mūsų demokratiją“, – sakė H.Iddrisu spaudos konferencijoje sostinėje Akroje.
Šį Vakarų Afrikos valstybė garsėja stabilia demokratija, bet antradienį įtampa padidėjo J.D.Mahamai pareiškus, kad jis turės daugumą parlamente, ir įspėjus N.A.D.Akufo-Addo iš Naujosios patriotinės partijos (NPP) nepavogti rinkimų pergalės.
62 metų J.D.Mahama tvirtino, kad 76 metų N.A.D.Akufo-Addo pasitelkė kariuomenę rinkimų rezultatams paveikti, bet vyriausybė tai neigia.
„Negalima naudotis kariuomene norint panaikinti kai kuriuos rezultatus apygardose, kuriose laimėjome. Priešinsimės bet kokiems bandymams panaikinti suverenią Ganos žmonių valią“, – sakė J.D.Mahama.
Trečiadienį sakydamas pergalės kalbą džiūgaujantiems savo šalininkams N.A.D.Akufo-Addo paragino užtikrinti taiką.
„Dabar laikas – nepriklausomai nuo politinės priklausomybės – susivienyti, susikibti rankomis ir stovėti petys į petį“, – sakė jis.
Po sugrįžimo prie demokratijos prieš beveik 30 metų Ganoje įvyko septyni taikūs valdžios perdavimai, o skundai po rinkimų visuomet būdavo sprendžiami teismuose. Tai retas dalykas neramiame regione.
Vildamiesi išsaugoti tokią reputaciją N.A.D.Akufo-Addo ir J.D.Mahama penktadienį pasirašė simbolinį taikos paktą. 15 narių turinti Vakarų Afrikos Valstybių ekonominė bendrija (ECOWAS) paragino „visas politines partijas ir jų vadovus“ gerbti šį susitarimą.