„Jis bet kokiu atveju turi atrodyti nugalėtojas. Manau, kad Baltarusija galėtų būti kitas jo tikslas, nes jis gali būti pasiekiamas. Panašu, kad ateitis gali būti ne tokia optimistiška“, – penktadienį sakė G.Kasparovas, nuotoliniu būdu dalyvavęs tarptautinėje konferencijoje Vilniuje apie visuomenės atsparumą hibridinėms grėsmėms.
Pasak jo, V.Putinas invaziją į Ukrainą buvo priverstas sustabdyti tik dėl to, kad kilo nepasitenkinimas šalies viduje, kai iš Rytų Ukrainos karstuose pradėjo grįžti rusų kariai.
„Prisiminkime Ukrainą, V.Putinas turėjo sustabdyti savo invaziją ne dėl to, kad turėjo kokių nors dvejonių, ko nors baiminosi, jis galėjo, ko gero, nukariauti visą Ukrainą pasitelkęs visą Rusijos karinę galią. Tačiau net ir iš ribotos konfrontacijos Rytų Ukrainoje buvo žuvusių karių, grįžtančių iš Ukrainos, buvo labai stengtasi nuslėpti tuos skaičius“, – tvirtino G.Kasparovas.
Jis atkreipė dėmesį, kad naudodamas karinę galią V.Putino režimas stengiasi sukurti kuo mažiau teisinių pasekmių.
„Jeigu pažiūrėtume į karinės galios naudojimą, V.Putinas visuomet bandė panaudoti ją taip, kad būtų sukuriama kaip galima mažiau teisinių pasekmių. Dėl to (buvęs JAV prezidentas Barackas) Obama nieko negalėjo imtis prieš jį“, – tvirtino Rusijos opozicijos veikėjas.
Rudenį Rusija ir Baltarusija rengia didžiules karines pratybas „Zapad 2017“. Į Baltarusiją iš Rusijos planuojama atgabenti apie 4 tūkst. traukinio vagonų karinės technikos ir ginkluotės. Vilniuje viešėję Baltarusijos opozicijos atstovai sakė, kad Baltarusijos visuomenė baiminasi, jog nėra garantijų, kad pasibaigus pratyboms visa ši technika bus išvežta iš jų šalies.