2010 metų Japonijos gyventojų surašymas rodė, kad šalyje gyveno 128 milijonai gyventojų, jau po penkerių metų jų liko tik 127 milijonai. Nepaisant to, kad statistika senokai rodė Japonijos visuomenės senėjimą ir mažėjantį gimstamumą, tačiau tai tik pirmas kartas po Antrojo pasaulinio karo, kai šios šalies populiacija sumažėjo.
Japonijoje vienai moteriai tenka tik po 1,4 vaiko, o mažėjančio gimstamumo nekompensuoja migracija. Japonija vis dar lieka viena iš griežčiausias migracijos taisykles taikančių valstybių.
Praėjusių metų duomenimis, Japonijoje jau beveik trečdalis gyventojų yra 65 metų ir daugiau. Skaičiuojama, kad 2050 metais tokių vyresnio amžiaus gyventojų jau bus daugiau nei 40 proc.
Japonijos premjero Shinzo Abe teigimu, šalies tikslas yra išlikti maždaug 100 milijonų gyventojų populiacijos. Tiesa, Jungtinių Tautų Ekonominių ir socialinių santykių departamento skaičiavimai japonus turėtų neraminti. Šalies gyventojų bus mažiau nei 100 milijonų jau šio amžiaus viduryje.
Šio amžiaus pabaigoje Japonijos gyventojų jau gali būti 34 proc. mažiau nei dabar.
Jungtinių Tautų skaičiavimai rodo, kad Japonija nėra vienintelė taip sparčiai nykstanti valstybė. 2050 metais 48 pasaulio valstybės turės mažiau gyventojų nei turi dabar.
Tokia valstybė kaip Moldova, pirminiais skaičiavimais, 2100 metais bus netekusi pusės savo populiacijos. Tiesa, Moldova nėra tokia įtakinga valstybė. O štai Japonija yra trečioji pagal dydį pasaulio ekonomika, tad jos problemos atsilieps ir globaliu mastu.