Vienas šių smūgių buvo suduotas laikina prieglauda paverstai mokyklai Gazos miesto rytiniame Tufos rajone. Čia žuvo mažiausiai šeši žmonės, pranešė Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija. Tarp žuvusiųjų yra du vietos žurnalistai, nėščia moteris ir vaikas, sakoma ministerijos pranešime.
Izraelio kariuomenė pranešė, kad taikėsi į ginkluotos grupuotės „Islamo džihadas“ kovotoją.
Dar septyni žmonės žuvo per Izraelio smūgį palapinei pietiniame Kan Juniso mieste, kur glaudėsi perkeltieji žmonės, pranešė Nassero (Nasero) ligoninė. Ji nurodė, kad tarp žuvusiųjų yra dvi moterys ir vaikas. Izraelio kariuomenė šio smūgio kol kas nekomentavo.
Atskirai Izraelis šeštadienį paskelbė apie pirmą per kelias savaites pagalbos krovinį, pasiekusį šiaurinę Gazos Ruožo dalį.
COGAT – Izraelio gynybos ministerijos įstaiga, prižiūrinti palestiniečių civilinius reikalus – sakė, kad 11 sunkvežimių su maistu, vandeniu ir medicinine įranga pasiekė pačią anklavo šiaurę, įskaitant Džabalijos pabėgėlių stovyklą.
Po kelių dienų turi sueiti JAV nustatytas terminas, iki kurio Izraelis turi pagerinti pagalbos tiekimą Gazos Ruože. Ekspertai yra sakę, jog yra didelė tikimybė, kad kai kur Gazos Ruožo šiaurėje netrukus kils badas.
Islamistų grupuotės „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį pranešė, kad per daugiau kaip metus besitęsiantį Izraelio ir „Hamas“ karą šioje palestiniečių teritorijoje žuvo mažiausiai 43 552 žmonės.
Ministerijos pranešime teigiama, kad per ankstesnę parą žuvo 44 žmonės.
Pareigūnai nurodė, kad nuo karo pradžios, kai „Hamas“ kovotojai 2023 metų spalio 7 dieną užpuolė Izraelį, Gazos Ruože buvo sužeisti mažiausiai 102 765 žmonės.
Remiantis oficialiais Izraelio duomenimis, per „Hamas“ spalio 7-osios išpuolį Izraelyje žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civiliai gyventojai.
„Hamas“ kovotojai spalio 7-ąją taip pat pagrobė pustrečio šimto įkaitų, iš kurių apie šimtas, Izraelio teigimu, tebėra Gazos Ruože, įskaitant kelias dešimtis Izraelio kariuomenės žuvusiais laikomų įkaitų.
Dėl karo Gazos Ruože kilo humanitarinė krizė, o beveik visi iš 2,4 mln. teritorijos gyventojų buvo priversti palikti savo namus ir kenčia nuo maisto stygiaus. Taip pat sunaikinta didžioji dalis teritorijos gyvenamosios ir sveikatos priežiūros infrastruktūros.