„Savo krauju, savo sielomis aukojamės dėl tavęs, Jeruzale“, – šaukė protestuotojai, tarp kurių daugiausiai buvo studentų. Jie mojavo Palestinos vėliavomis ir laikė plakatus, vaizduojančius Jeruzalės senamiestyje esančią Uolos kupolo šventovę.
„Milijonai kankinių, į Jeruzalę!“ – šaukė minia.
Šios demonstracijos vyko daugelyje Gazos Ruožo miestų, tarp jų Džabalijoje, Beit Lahijoje, Chan Junise ir Rafahe.
Gazos mieste protestuotojai rinkosi prie palestiniečių parlamento, kuris buvo subombarduotas Izraelio pajėgų per tris savaites trukusią didelę karinę operaciją „Išlydytas švinas“, prasidėjusią 2008 metų gruodį.
Anksčiau „Hamas“ paskelbė šį antradienį „įniršio ir nerimo diena“, reaguodamas į Jeruzalės senamiestyje atstatytos XVII amžiaus sinagogos atidarymą netoli Al Aksos šventovės komplekso, kurį šventa vieta laiko tiek judėjai, tiek musulmonai.
Daugelis palestiniečių baiminasi, kad sinagoga, kuri yra už maždaug 700 metrų nuo Al Aksos komplekso, tėra pirmasis žingsnis Izraelio planuose sunaikinti Al Aksos mečetę ir atstatyti jos vietoje kadaise buvusią žydų šventovę.
Al Aksos šventovės kompleksą musulmonai laiko trečia švenčiausia vieta po Mekos ir Medinos Saudo Arabijoje. Tikima, kad iš tos vietos pranašas Muhammadas raitas nujojo į dangų.
Žydai taip pat laiko šventa tą vietą, kurią jie vadina Šventyklos kalnu. Kadaise ten stūksojo Jeruzalės antroji šventykla, sugriauta romėnų 70 mūsų eros metais.
Dėl to komplekso ištisus dešimtmečius vyko izraeliečių ir palestiniečių susirėmimai. Al Aksa taip pat buvo 2000 metų palestiniečių sukilimo (intifados) židinys. Tąsyk neramumus išprovokavo dešiniųjų pažiūrų politiko Arielio Sharono, kuris vėliau tapo Izraelio premjeru, apsilankymas šventovės komplekse.