Naujienų agentūra "Itar-Tass" skelbia, kad jau neabejojama, jog tragedija nusinešė per 30 gyvybių. Tarp jų – ir penkiametės italės.
Iš viso kruiziniu keltu plaukė 4,2 tūkst. žmonių: 3,2 tūkst. keleivių ir 1 tūkst. įgulos narių. Didžioji dalis jų saugiai pasiekė krantą. Žuvusiųjų tapatybė nustatinėjama DNR tyrimu.
Dingusiųjų be žinios paieškas žadama tęsti toliau. Pirmadienį gelbėtojai rado du per kruizinio kelto avariją žuvusių žmonių kūnus, dar du – vyro ir moters – buvo rasti savaitgalį.
Narai pirmadienį išsprogdino daugiau angų laivo šone, kad galėtų geriau apžiūrėti panirusiąją „Costa Concordia“ dalį.
Jau anksčiau pranešta, kad baiminamasi, jog iš laivo gali pradėti sunktis degalai. Anot CNN, iki šeštadienio gelbėtojai nepradės kuro išsiurbimo darbų. Teigiama, kad išpumpuoti ir išvežti kurą prireiks 28 dienų.
„Costa Concordia“ savininkės bendrovės „Carnival Corp.“ laukia dideli nemalonumai – kruizinio kelto keleiviai pasisamdė advokatus ir rengia bendrą ieškinį teismui, kurio prašys priteisti žalą.
Italijos vartotojų apsaugos grupė pasisamdė dvi advokatų kontoras iš JAV. Jos atstovai žiniasklaidai teigė susisiekę su šimtais nukentėjusiųjų, jų skaičius kasdieną auga
Advokatų kontoros „Proner & Proner“ vyresnysis partneris Mitchellas Proneris sakė, kad į teisininkus kreipiasi ne tik keleiviai, bet ir įgulos nariai. „Istorijos, kurias jie mums papasakoja, yra siaubingos. Pradedant pakeliui užstrigusiomis gelbėjimo valtimis, baigiant keleivių svarstymu, šokti ar nešokti į atvirą jūrą. Tai tikrai nebuvo normali keleivių evakuacija“, – pabrėžė jis.
Teigiama, kad kiekvieno keleivio ieškinys sieks mažiausiai 125 tūkst. eurų.