Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gibraltaras piktinasi ES planais dėl tolesnio jo likimo

Gibraltaro lyderis Fabianas Picardo penktadienį sukritikavo Europos Sąjungos (ES) pasiūlymą suteikti Ispanijai teisę pasisakyti dėl šios britų valdomos teritorijos po „Brexit“.
Britams priklausantis Gibraltaras
Britams priklausantis Gibraltaras / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jis pavadino tai nebūtinu ir diskriminaciniu pasiūlymu.

Gairėse, atskleidžiančiose ES poziciją artėjančiose derybose su Britanija dėl jos pasitraukimo iš Bendrijos, nurodoma, kad Ispanija turi gauti teisę pasisakyti, ar bet kuris susitarimas dėl „Brexit“ turi būti pritaikytas šiai mažai teritorijai Iberijos pusiasalio pakraštyje, kurią Madridas jau seniai nori susigrąžinti.

Tokia ES pozicija greičiausiai sulauks ir aršios Londono kritikos, nes jis pasisako prieš didesnę Ispanijos įtaką Gibraltarui.

„Tai gėdingas Ispanijos bandymas manipuliuoti Europos Taryba dėl jos pačios siaurų politinių interesų“, – sakė F.Picardo.

Gibraltaro gyventojai nori išlikti britų kraštu, o tai parodo 2002 metų referendumas, kuriame jie pasisakė prieš Britanijos vykdomą bendrą teritorijos kontrolę kartu su Ispanija.

„Brexit“ ir taip yra pakankamai komplikuotas, net Ispanijai nebandant jo padaryti dar labiau komplikuotu“, – pridūrė jis ir apibūdino ES pasiūlymą kaip „nebūtiną, nepagrįstą, nepriimtiną“ ir diskriminacinį.

Jeigu ES ir Britanija sutartų dėl minėto pasiūlymo, tai reikštų, kad Madridas galėtų potencialiai užblokuoti Gibraltaro teisę prisijungti prie bet kokios prekybos sutarties, dėl kurios britai susitars su ES, sako Gibraltaro opozicijos politikai.

Aukšto rango ES pareigūnas sakė, kad Gibraltaro klausimas buvo įtrauktas į ES derybų gaires, nes „ES natūraliai atstovauja likusių 27 šalių narių interesams“.

Gibraltaro gyventojai nori išlikti britų kraštu, o tai parodo 2002 metų referendumas, kuriame jie pasisakė prieš Britanijos vykdomą bendrą teritorijos kontrolę kartu su Ispanija.

Pernai per referendumą Jungtinėje Karalystėje 96 proc. Gibraltaro gyventojų balsavo prieš „Brexit“, tačiau, panašu, kad tai nekeičia jų nuomonės dėl integracijos į Ispaniją.

Madridas britams ir toliau siūlo Gibraltarą valdyti kartu ir tai argumentuoja galimybe Gibraltarui likti ES po „Brexit“.

F.Picardo tokį pasiūlymą atmetė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs