Netoli Kuneitros perėjos, kurią sukilėliai praėjusią savaitę užėmė, buvo šaudoma raketomis, iš minosvaidžių ir tankų; keli minosvaidžio sviediniai nukrito netoli paliaubų linijos, pranešė korespondentai.
Izraelis 1,2 tūkst. kv. km Golano aukštumų užėmė per 1967 metų Šešių dienų karą, o 1981 metais tą teritoriją aneksavo. Tarptautinė bendrija šios aneksijos nepripažįsta.
Izraelio visuomeninis radijas pranešė, kad vienas nuklydęs sviedinys nukrito Izraelio okupuotoje teritorijoje, bet nieko nesužeidė.
„Al Qaeda“ teroristai trečiadienį atakavo siriškąją perėjos pusę ir pagrobė 44 taikdarius iš Fidžio, dalyvavusius JT misijoje, kurios tikslas nuo 1974 metų yra stebėti ugnies nutraukimą šiame strateginę reikšmę turinčiame plokščiakalnio rajone.
JT sekmadienį sakė, kad taikdarius iš Fidžio „toliau laiko ginkluoti elementai“.
„Šiuo metu nenustatyta jokios papildomos informacijos apie jų statusą ar buvimo vietą. Jungtinės Tautos toliau aktyviai siekia jų nedelsiamo ir besąlygiško paleidimo“, – sakoma JT pareiškime.
Daugiau kaip 70 taikdarių filipiniečių, kuriuos buvo apsupę sukilėliai, savaitgalį pabėgo iš „karštosios“ zonos, bet JT misijoje tebegalioja aukšto laipsnio parengtis.
Pernai taikdariai du kartus buvo sulaikyti ir vėliau paleisti.
Prieš naujausią incidentą filipiniečiai sakė, kad saugumo sumetimais grąžins į tėvynę savo 331 nario kontingentą. Panašiai anksčiau pasielgė Australija, Kroatija ir Japonija.
Šiuo metu JT atskyrimo stebėtojų pajėgose (UNDOF) tarnauja 1,2 tūkst. taikdarių iš Filipinų, Fidžio, Indijos, Airijos, Nepalo ir Nyderlandų.
Izraelis 1,2 tūkst. kv. km Golano aukštumų užėmė per 1967 metų Šešių dienų karą, o 1981 metais tą teritoriją aneksavo. Tarptautinė bendrija šios aneksijos nepripažįsta.