„Tirdami nusikaltimus, atlikdami asmenų, gyvenamųjų patalpų ar transporto patikrą, policijoje tarnaujantys vyrai susidurtų su sunkumais, jeigu jiems nepadėtų moterys pareigūnės. Afganistano papročiai vyrams policininkams draudžia apklausti moteris, taip pat negalima stabdyti ir patikrinti transporto priemones, kuriomis važiuoja moterys. Tuo gali pasinaudoti narkotines medžiagas, ginklus gabenantys nusikaltėliai. Todėl policijoje tarnaujančios moterys yra nepamainomos pagalbininkės – jos padeda užkirsti kelią ir išsiaiškinti daugelį nusikaltimų“, – sakė ES policijos misijos instruktorė.
Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, be kasdieninės tarnybos Gore tarnaujančios policininkės dalyvauja ir šviečiamojoje veikloje, bendradarbiaudamos su Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariais.
„Su Goro policijos pareigūnėmis aptarėme planus provincijos mergaičių mokyklose rengti paskaitas apie policijoje tarnaujančias moteris. Taip pat esame numatę Čagčarano vaikų namuose gyvenantiems berniukams skaityti paskaitas, padėsiančias keisti vyraujančius stereotipus apie dirbančias moteris ir moterų vaidmenį visuomenėje“, – kalbėjo PAG Civilių ir karių bendradarbiavimo grupės atstovė.
Šiuo metu Goro provincijos policijoje – Kovos su narkotikais, Kriminalinių nusikaltimų tyrimo, Personalo ir Kontrolės postų padaliniuose – tarnauja daugiau nei 20 moterų: viena policijos karininkė ir 20 civilių pareigūnių.