„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 07 06 /10:39

Graikai pasakė „Ne“: ką tai reiškia Graikijai ir Europai?

Tai buvo didelis, storas, graikiškas „Ne“. Buvo pasipriešinta Europos prašymams taupyti, ištartas „Ne“ – finansinei paramai ir galimas „Ne“ – euro zonai, skelbia CNN.

Virtinė susitikimų

Pirmadienį taip pat vyks virtinė kitų susitikimų, Europos lyderiams stengiantis įvertinti, kokių padarinių sukels balsavimas Graikijoje, tapęs pergale tos šalies radikalių kairiųjų pažiūrų premjerui A.Ciprui, kuris po referendumo pareiškė, kad tai nėra „ryšių nutraukimas“.

Referendumo padariniai vis dar neaiškūs, o kai kurie analitikai prognozuoja, kad Graikijos pasitraukimo iš euro zonos tikimybė yra „labai didelė“.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris pirmadienio rytą ketina surengti telekonferenciją su Europos centrinio banko (ECB) vadovu Mario Draghi, D.Tusku ir Eurogrupės vadovu Jeroenu Dijsselbloemu.

Tuo tarpu Vokietijos ir Prancūzijos finansų ministrai ketina 8 val. Grinvičo (11 val. Lietuvos) laiku pradėti derybas Varšuvoje, o euro zonos centrinių bankų aukščiausi pareigūnai susitiks Briuselyje.

Europos lyderiai – apie graikų sprendimą

A.Cipras „sugriovė tiltus“ tarp Graikijos ir Europos, laikraščiui „Tagesspiegel“ pareiškė A.Merkel pavaduotojas ir Vokietijos ekonomikos ministras Sigmaras Gabrielis ir pridūrė, kad dabar „sunku įsivaizduoti“ naujas derybas. A.Cipras ir jo vyriausybė veda Graikiją „kartaus išsižadėjimo ir beviltiškumo“ keliu, sakė S.Gabrielis, išdėstydamas pirmą aukšto lygio Vokietijos vyriausybės atstovo reakciją į įvykusį plebiscitą.

A.Cipras sugriovė paskutinius tiltus, kuriuos Graikija ir Europa turėjo pereiti, kad rastų kompromisą, – sakė vicekancleris.

A.Cipras „sugriovė paskutinius tiltus, kuriuos Graikija ir Europa turėjo pereiti, kad rastų kompromisą, – sakė vicekancleris. – Tarus „Ne“ euro zonos taisyklėms, derybas dėl milijardų eurų finansinio gelbėjimo programų sunku įsivaizduoti.“

Kaip skelbia BBC, Italijos užsienio reikalų ministras Paolo Gentiloni, reaguodamas į referendumo rezultatus, pareiškė, kad „dabar tinkamas laikas pradėti susitarimus iš naujo“. Didžiosios Britanijos euroskeptikų lyderis Nigelas Farage'as pasveikino referendumo rezultatus. Savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje jis parašė: „Europos Sąjungos projektas miršta. Fantastiška matyti Graikijos žmonių drąsą, kai Briuselis jiems politiškai ir ekonomiškai tyčiojasi tiesiai į veidą.“ Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad „atėjo skausmingos dienos tiems, kurie tiki vieninga Europa“. Ispanijos partijos „Podemos“ lyderis Pablo Iglesias buvo kur kas pozityvesnis: „Šiandien demokratija Graikijoje nugalėjo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs