Vienas vyriausybės šaltinis sakė valstybinei naujienų agentūrai ANA, kad Atėnai įsipareigojo užtikrinti ne didesnį pirminį deficitą negu 0,25 proc. bendrojo vidaus produkto, o 2016 metais planuojamas perteklinis pirminis deficitas, todėl iki tol nereikės naujų fiskalinių priemonių.
Planuojama, kad 2016 metais pirminio biudžeto, kuris skaičiuojamas be palūkanų, mokamų už valstybės skolą, perteklius bus 0,5 proc., 2017 m. – 1,75 proc., o 2018 m. – 3,5 proc., nurodė šaltinis.
Vyriausybė kol kas nepateikė naujų detalių apie kitus opius klausimus, sprendžiamus bendrai su skolintojais – be kita ko, kaip bus sumažinta apie 90 mlrd. eurų bankų blogų paskolų našta.
Graikijai reikia galutinai susitarti dėl trečio finansinės pagalbos paketo iki rugpjūčio 20 dienos, kai šalis turės grąžinti 3,4 mlrd. eurų Europos centriniam bankui
Graikijai reikia galutinai susitarti dėl trečio finansinės pagalbos paketo iki rugpjūčio 20 dienos, kai šalis turės grąžinti 3,4 mlrd. eurų Europos centriniam bankui (ECB).
Graikijos finansų ministras Euklidas Cakalotas, kuris pirmadienio vakarą padarė pertrauką per derybų maratoną su derybininkais iš Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kad galėtų informuoti apie pažangą premjerą Aleksį Ciprą, anksčiau išreiškė „optimizmą, kad greitai bus sudaryta sutartis“.
„Vyko mūsų diskusija, kuri buvo gana sėkminga, – E.Cakalotas sakė po susitikimo. – Esama klausimų, kuriuos skolintojai nori vėl aptarinėti, bet manau, jog turėtų būti optimizmas, kad sutartis greitai bus sudaryta. Nežinau, ar ji bus rytoj ryte – bet greitai, ji bus greitai.“
Derybose tarp E.Cakaloto, ekonomikos ministro Giorgo Statakio, ECB, TVF ir Europos stabilumo mechanizmo siekiama baigti derinti, kokias naujas reformas privalės vykdyti Graikijos vyriausybė mainais į iki 86 mlrd. eurų vertės kredito liniją.
Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas šliūkštelėjo šalto vandens ant abiejų pusių teigiamų komentarų, pareiškęs žurnalistams: „Principas, kad kruopštumas yra svarbiau negu greitis, ypač taikytinas šiuo atveju.“
Tačiau Vokietija gali tapti kliūtimi visos planuojamos sumos išmokėjimui pagal trečiąjį pagalbos paketą, kuris būtų suteiktas po dviejų ankstesnių finansinio gelbėjimo programų, kurių bendra vertė – 240 mlrd. eurų.
Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas šliūkštelėjo šalto vandens ant abiejų pusių teigiamų komentarų, pareiškęs žurnalistams: „Principas, kad kruopštumas yra svarbiau negu greitis, ypač taikytinas šiuo atveju.“
Berlynas pasisako už pastangas užkamšyti pavojingiausias spragas, tokias kaip trumpalaikė 7 mlrd. eurų Europos Sąjungos paskola, kuri leido Graikijai grąžinti skolas TVF ir ECB birželį bei liepą.
Vokietijos įstatymų leidėjas Ralphas Brinkhausas, kuris yra aukšto rango pareigūnas kanclerės Angelos Merkel Krikščionių demokratų sąjungoje (CDU), anksčiau pirmadienį sakė, kad toks dalinis sprendinys būtų „geresnis negu bloga sutartis“.