Pasak Graikijos veterinarijos pareigūnų, šios pavojingos ligos virusas nustatytas vienam gyvūnui ūkyje, vykdant serologinės stebėsenos programą. Iš viso ūkyje buvo laikoma 10 arklių. Graikijos veterinarijos tarnyba ėmėsi visų priemonių, siekiant išvengti ligos plitimo – aplink protrūkio vietą nustatytos apsaugos ir stebėsenos zonos, visi gyvūnai naikinami.
Vakarų Nilo karštinę sukelia virusas, paplitęs visame pasaulyje, labiausiai – Afrikoje. Vakarų Nilo virusą platina vabzdžiai (dažniausiai Culex rūšies uodai). Vakarų Nilo karštine serga tik arklinių šeimos gyvūnai, jie suserga įkandus užkratą nešiojantiems vabzdžiams. Ligos komplikacijos yra sunkios – gyvūnai suserga encefalitu ar encefalomielitu. Pagrindinė šios ligos prevencijos priemonė – apsauga nuo vabzdžių. Vienas nuo kito arkliai neužsikrečia, tačiau sergantis gyvūnas gali būti užkrato šaltiniu uodams.
„Ankščiau ši liga buvo registruojama tik Afrikos šalyse. Tačiau vykstant klimato atšilimui, ji plinta ir į Europos valstybes. Šiais metais Vakarų Nilo karštinė jau buvo nustatyta Bosnijoje ir Hercegovinoje bei Graikijoje. Lietuvoje šios ligos atvejų užregistruota nebuvo, o iš valstybių, kuriose buvo nustatyti Vakarų Nilo karštinės protrūkiai, arkliai neįvežami“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjas Marius Masiulis.