„Vyriausybės tikslas yra apdrausti Graikijos vietą euro zonoje nuo tų, kurie nori ją pakirsti“, – sakė A.Samaras parlamentarams savo, kaip šalies lyderio, pirmojoje svarbioje kalboje.
Balsavimo parlamente baigtis yra daugmaž akivaizdi – A.Samaro konservatorių Naujosios demokratijos partija vadovauja 179 vietų koalicijai 300 vietų parlamente. Koalicijai dar priklauso socialistų PASOK ir daug mažesnė Demokratinė kairės partija.
Birželį rinkimus laimėjęs A.Samaras penktadienio kalboje išdėstė vyriausybės programą ir tvirtino, kad Graikija tęs uždelstas reformas ir privatizaciją, bet taip pat prašys pertraukos dėl Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) finansinės pagalbos programos kovai su recesija.
„Mūsų problema – ne reformų priėmimas, ką padarysime be jokių klausimų. Tai ne tikslo pasiekimas, kurį įvykdysime. Tai – recesijos pabaigos suradimas“, – sakė 61 metų premjeras.
Po rinkimų koalicijos nariai aiškiai išreiškė norą persvarstyti antrosios 130 mlrd. eurų finansinės pagalbos, dėl kurios buvo susitarta su ES, TVF ir Europos centriniu banku, sąlygas.
PASOK lyderis Evangelas Venizelas, kuris praėjusią žiemą padėjo susiderėti dėl finansinės pagalbos, sakė, jog Graikija privalo siekti naujų sąlygų ir *trejais metais pratęsti terminą biudžetui subalansuoti.
Tuo tarpu naujasis finansų ministras Janis Sturnaras šeštadienį parlamente pakartojo, kad būtinas „pratęsimas“.
Kairiųjų partijos „Syriza“, kuri per birželio rinkimus liko antra, lyderis Aleksis Cipras apkaltino vyriausybę išpardavinėjant vyriausybės turtą „kaip nekilnojamojo turto agentas“.
„Vyriausybė turės atsiskaityti už savo veiksmus, už valstybės turto plėšimą“, – sakė A.Cipras, kuris kaltino A.Samarą ir jo ministrus atsisakant rinkimų pažado persvarstyti finansinės pagalbos susitarimą.
Vienas ES pareigūnas penktadienį sakė, kad Graikija rugpjūčio 20-ąją negaus kitos pagalbos išmokos – 31,5 mlrd. eurų, – jeigu netęs reikalaujamų ekonominių reformų įgyvendinimo.