Šis Valstybės Tarybos, kuri yra Graikijos aukščiausias administracinis teismas, sprendimas buvo paskelbtas praėjus šešioms dienoms po netikėto sprendimo uždaryti transliuotoją, kuris sukėlė pasipiktinimą šalyje ir susilpnino koalicinę vyriausybę.
Teismo sprendimas buvo paskelbtas po to, kai premjeras Antonis Samaras pats pasiūlė laikinai atnaujinti transliuotojo veiklą, kol parlamentas pritars vyriausybės užmojams įkurti naują valstybinį transliuotoją.
A.Samaras pirmadienį taip pat pažadėjo dviem valdančiosios koalicijos partijoms, kurios įnirtingai priešinosi ERT uždarymui pagal nepopuliarią griežto valstybės lėšų taupymo programą, kad pertvarkys savo kabinetą šio mėnesio pabaigoje.
Premjero sąjungininkai ragino jį atšaukti sprendimą dėl ERT, perspėdami, kad koalicija gali žlugti, jeigu jis tvirtai laikysis planų dėl transliuotojo uždarymo, sukėlusio kritikos bangą šalyje bei užsienyje.
Žinią apie teismo sprendimą audringais plojimais sutiko tūkstančiai žmonių, susirinkusių prie ERT būstinės viename šiauriniame Atėnų priemiestyje.
ERT darbuotojai laikė užėmę transliuotojo biurus Atėnuose, Salonikuose ir kituose didžiuosiuose miestuose nuo sprendimo nutraukti jų darbą, taip pat savavališkai transliavo internetu, padedant Europos transliuotojų sąjungai bei Graikijos radijo stotims.
A.Samaro Naujosios demokratijos partija tvirtina, kad ERT finansuoti kasmet skiriama 300 mln. eurų (per milijardą litų), nors šio kanalo bendras žiūrimumas tesiekia 4 proc. ir yra daugiau nei perpus mažesnis negu jo privačių varžovų.
Vyriausybė praeitą antradienį, kai buvo uždarytas ERT, nurodė, jog nacionalinio transliuotojo veikla yra „išskirtinio skaidrumo stygiaus ir neįtikėtino švaistymo atvejis“.
ERT radijo transliacijos prasidėjo 1938 metais, o televizijos – 1966 metais.