„Ieškinys nukreiptas prieš... ministrą pirmininką, ministrus ir buvusius ministrus“, taip pat kitus pareigūnus, žurnalistams centriniame Larisos mieste sakė grupės atstovas Christas Konstantinidis, kurio žmona per nelaimę žuvo.
Apie ieškinį paskelbta prieš sekmadienį įvyksiančius nacionalinius rinkimus.
Vasario 28 dieną Graikijos šiaurėje įvykusios traukinių katastrofos metu žuvo 57 žmonės, trisdešimt iš jų buvo jaunesni nei 30 metų, daugelis – universitetų studentai.
Traukinio katastrofa sukėlė kelias savaites trukusius kartais net smurtinius protestus ir padidino spaudimą ministro pirmininko konservatyviai vyriausybei, kuriai pastaruosius aštuonerius metus vadovavo K. Micotakis arba jo pagrindinis varžovas Aleksis Cipras.
Buvusiam geležinkelių tinklo bendrovės OSE vadovui, kuris po tragedijos buvo priverstas atsistatydinti, jau buvo iškelta baudžiamoji byla dėl pareigų nevykdymo.
Avarijos metu budėjęs stoties viršininkas yra sulaikytas ikiteisminiame tyrime dėl kaltinimų sukėlus pavojų viešajam transportui ir nužudymu dėl neatsargumo; jei bus pripažintas kaltu, jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos.
Dėl nelaimės kaltinimai taip pat pareikšti dar trims geležinkelio pareigūnams – dviem stoties viršininkams ir pamainos prižiūrėtojui.
Vyriausybė sulaukė kritikos po to, kai iš pradžių bandė kaltę suversti budinčiam stoties viršininkui.
Geležinkelių darbuotojų profsąjungos jau seniai perspėjo apie problemas, teigdamos, kad po dešimtmetį trukusio išlaidų mažinimo tinklas yra nepakankamai finansuojamas, jame trūksta darbuotojų, jis yra avaringas.
Vėliau K. Micotakis atsiprašė ir pažadėjo bendradarbiaudamas su Europos Sąjungos ekspertais ir Prancūzijos geležinkelių operatoriumi SNCF gerinti geležinkelių saugą.
Ministrą pirmininką ir ministrus gali tirti tik parlamentas.