Penktadienį Rusija paskelbė „Greenpeace“ „nepageidaujama organizacija“ ir apkaltino ją antirusiška propaganda bei bandymu pakeisti valdžią šalyje.
Be to, dėl įtraukimo į sąrašą grupės darbuotojams gresia baudžiamasis persekiojimas.
„Greenpeace“ likvidavimas Rusijoje – tai absurdiškas, neatsakingas ir destruktyvus žingsnis, niekaip nesusijęs su šalies interesų apsauga“, – pareiškė grupė savo rusiškoje interneto svetainėje.
Organizacija teigė mananti, kad sprendimas priimtas „būtent dėl to, kad stengėmės užkirsti kelią gamtą niokojančių planų įgyvendinimui, ir daugeliu atvejų tai pavyko“.
„Greenpeace“ paminėjo ilgą sąrašą projektų, kuriuos vykdė, įskaitant projektus, skirtus didžiausio ir giliausio pasaulyje gėlavandenio ežero Baikalo apsaugai.
„Kasmet mūsų darbuotojai ir savanoriai gelbėjo miškus ir durpynus nuo gaisrų“, – sakė „Greepeace“.
Generalinė prokuratūra teigė, kad klimato kaitos propagavimo grupė kelia „grėsmę šalies konstitucinės santvarkos pagrindams ir saugumui“.
Nuo pat Rusijos karinio puolimo Ukrainoje pradžios „Greenpeace“ aktyvistai vykdė „antirusišką propagandą“ ir ragino ekonomiškai izoliuoti Rusiją, sakoma prokuratūros pareiškime.
Ji teigė, kad „Greenpeace“ siekė „destabilizuoti socialinę ir politinę padėtį ir bandė nekonstituciniu būdu pakeisti valdžią šalyje“.
„Greenpeace“ aplinkosauginę veiklą iš tiesų lydi aktyvus politinės pozicijos propagavimas, mėginimai kištis į valstybės vidaus reikalus ir siekis pakirsti jos ekonominius pagrindus“, – sakoma pareiškime.
Praėjus daugiau nei metams nuo Maskvos plataus masto karo Ukrainoje pradžios, valdžia Rusijoje ėmėsi beprecedenčio masto kovos su laisvėmis: uždaryta nepriklausoma žiniasklaida ir teisių gynimo grupės, o dauguma pagrindinių opozicijos veikėjų atsidūrė už grotų arba buvo priversti keltis į užsienį.
Kovo mėnesį Teisingumo ministerija Pasaulio gamtos fondą (WWF) paskelbė „užsienio agentu“.
„Užsienio agento“ etiketė turi sovietinių laikų atspalvį ir yra plačiai naudojama prieš Kremliaus kritikus.
Tačiau šis pavadinimas nėra toks griežtas, kaip „nepageidaujamos organizacijos“, ir leidžia organizacijoms tęsti veiklą šalyje.