Gynybos ministrė Tina Chidašeli pirmadienį pasirašė tą įsaką, sakydama, kad visi Gruzijos vyrai turėtų norėti tarnauti savo šaliai, bet nepageidaujantys to daryti nebus verčiami vilktis uniformą
„Ginkluotosioms pajėgoms nereikia prievarta pašauktų karių“, – pabrėžė ji.
T.Chidašeli pridūrė, kad ji vienašališkai priėmė sprendimą atsisakyti privalomosios karinės tarnybos.
Ministrė sakė, kad ji sieks, kad šis nutarimas būtų įgyvendintas, bet jos įpėdinis galės grąžinti ankstesnę tvarką, jeigu būtų nuspręsta, kad taip būtų racionaliau.
Gruzijos parlamentas ministrės sprendimą įvertino neigiamai, o šalies Saugumo taryba pabrėžė nebuvusi informuota apie šį žingsnį.
„Norėčiau sutikti su premjeru – tokios svarbos sprendimas, ar jis būtų teisingas, ar ne, neturėtų būti priimtas vieno vyriausybės pareigūno sprendimu – jis turėtų būti svarstomas bendrai per vyriausybės ir Saugumo tarybos posėdžius“, – pirmadienį sakė žurnalistams G.Margvelašvilis.
Iš 15 buvusių sovietinių respublikų tik Lietuva ir Latvija yra panaikinusios privalomąją karinę tarnybą. Tačiau Lietuva neseniai apsisprendė vėl grįžti prie šauktinių, o Latvija svarsto padaryti tą patį.
Gruzija trokšta įstoti į NATO, o jos kariai reguliariai dalyvauja bendrose pratybose su JAV pajėgomis, kad įgytų patirties, reikalingos bendroms operacijoms su Vakarų šalių aljansu.
Be to, Gruzija buvo pasiuntusi didžiausią kontingentą į Afganistaną iš toje misijoje dalyvavusių NATO nepriklausančių šalių.