Vos septynios savaitės po to, kai Rusijos pajėgos, reaguodamos į gruzinų bandymą jėga atgauti separatistinės Pietų Osetijos kontrolę, įžengė į Gruziją, M.Saakašvilis kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją ir pažadėjo kariauti ne ginklais, o vertybėmis.
„Trumpai tariant, su agresijos ir autoritarizmo šmėkla kovosime pačiais galingiausiais mūsų arsenalo ginklais, būtent, savo įsipareigojimu dėl nuolat besiplečiančių laisvių mūsų teritorijoje, – sakė M.Saakašvilis. – Tai tolygu ne ką mažesniam dalykui nei „antroji rožių revoliucija“.
Pasak M.Saakašvilio, opozicinės partijos taip pat turės daugiau galimybių naudotis radijo bangomis. Jis pažadėjo, kad, be to, bus stiprinami šalies įstatymai, įdiegiant prisiekusiųjų teismus ir teisminius paskyrimus iki gyvos galvos. Galiausiai jis pažadėjo „plėsti ir gilinti privačios nuosavybės apsaugą“.
M.Saakašvilis, kuris į valdžią atėjo prieš penkerius metus, per „rožių revoliuciją“ – masinius taikius protestus, per kuriuos buvo nuverstas buvęs lyderis Eduardas Ševardnadzė, – sakė, jog Gruzija buvo užpulta „dėl to, kad yra sėkminga demokratija mūsiškėje pasaulio dalyje“.
Pirmoji „rožių revoliucija“ turėjo užkirsti kelią „grėsmei iš vidaus, perdarydama korupcijos persekiojamą žlugusią valstybę, o antroji mūsų revoliucija turi būti dar labiau sutelkta, nes dabar susiduriame su dar didesnių iššūkiu, tokiu, kuris ateina iš išorės“, pridūrė M.Saakašvilis.
„Šiandien mūsų atsakas yra dar labiau pagyvinti savo demokratiją“, – pareiškė Gruzijos prezidentas, kuris pernai Vakaruose buvo kritikuojamas dėl sprendimo pasiųsti policiją slopinti opozicijos protestų ir opozicijos žiniasklaidos suvaržymų.
Didelė antradienį pasakytos M.Saakašvilio kalbos dalis buvo skirta „smurtui ir taktikai, kurie pakirto valstybės suverenitetą Gruzijoje“ ir kurie, jei nebus sustabdyti, „išplis į kitas pasaulio dalis“.
Jis paragino JT nares susitarti nepripažinti Pietų Osetijos ir kito separatistinio Gruzijos regiono Abchazijos, užtikrinti, kad visos šalys laikytųsi dabartinio ugnies nutraukimo ir sukurtų „prasmingą JT konfliktų sprendimo procesą“ Gruzijai taikiai suvienyti.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas į Generalinę Asamblėją turėtų kreiptis šeštadienį po pietų.