Opozicijos lyderis Levanas Gačečiladzė prie parlamento pastato susirinkusiems keliems tūkstančiams protestuotojų sakė, kad Vyriausybės oponentai gegužės 26 dieną, kai ši buvusi sovietinė respublika tradiciškai rengia karinį paradą, kuriame dalyvauja tūkstančiai karių ir demonstruojama įvairi karo technika, Tbilisio centre surengs eitynes.
„Mes tęsiame kovą dėl vienintelio savo reikalavimo – kad atsistatydintų M.Saakašvilis“, – sakė L.Gačečiladzė, ragindamas į demonstraciją susirinkti 100 tūkst. opozicijos rėmėjų.
Gruzijos opozicija, kuri daugiau nei mėnesį rengia protestus reikalaudama prezidento atsistatydinimo, siekia toliau spausti M.Saakašvilį.
Mes tęsiame kovą dėl vienintelio savo reikalavimo – kad atsistatydintų M.Saakašvilis, – sakė L.Gačečiladzė, ragindamas į demonstraciją susirinkti 100 tūkst. opozicijos rėmėjų.
Pirmadienį vykusiose pirmosiose M.Saakašvilio ir opozicijos lyderių derybose nepavyko rasti išeities iš aklavietės.
Balandžio 9 dieną prasidėję protestai buvo didžiausios demonstracijos prieš M.Saakašvilio valdžią nuo pernai rugpjūtį vykusio karo su Rusija dėl separatistinio Pietų Osetijos regiono.
Policijos ir protestuotojų susirėmimai ir be kraujo praliejimo praėjusią savaitę vienoje karinėje bazėje netoli Tbilisio įvykęs trumpas maištas pakurstė būgštavimus dėl didesnių neramumų Gruzijoje, kurioje šiuo metu vyksta NATO kariniai mokymai, griežtai smerkiami Rusijos.
Opozicija piktinasi M.Saakašvilio, kuris atėjo į valdžią per taikią 2003 metų vadinamąją rožių revoliuciją, veiksmais karo su Rusija metu ir kaltina autokratiniu valdymu.
Maždaug 20 tūkst. opozicijos rėmėjų šeštadienį dalyvavo didžiausioje protesto demonstracijoje nuo opozicijos kampanijos pradžios. Protestuotojai pastatė kalėjimo kameras simbolizuojančius narvus ir kelias savaites blokavo pagrindines sostinės gatves, grasindami imtis didesnio masto veiksmų ir blokuoti svarbiausias magistrales.
Pastarosiomis dienomis įtampa padidėjo, tačiau pareigūnai pažadėjo, kad nepasikartos 2007 metų lapkričio įvykiai, kai riaušių policija prieš tūkstančius protestuotojų panaudojo vandens patrankas, ašarines dujas ir gumines kulkas.